אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-NFL מסייעת לטוטנהאם לבנות את אצטדיונה החדש צילום: רויטרס

ה-NFL מסייעת לטוטנהאם לבנות את אצטדיונה החדש

ליגת הפוטבול האמריקאית עוזרת לממן את האצטדיון החדש של קבוצת הכדורגל האנגלית טוטנהאם הוטספור, והעבירה עד כה 10 מיליון ליש"ט (12.8 מיליון דולר) עבור הפרויקט, כך לפי דיווח ב-ESPN

23.04.2017, 16:19 | שירות כלכליסט
ליגת הפוטבול האמריקאית (NFL) עוזרת לממן את האצטדיון החדש של קבוצת הכדורגל האנגלית טוטנהאם הוטספור, והעבירה עד כה 10 מיליון ליש"ט (12.8 מיליון דולר) עבור הפרויקט, כך לפי דיווח ב-ESPN.

קראו עוד בכלכליסט

האצטדיון החדש יכלול דשא מלאכותי ניתן להסרה, שישמש עבור משחקי הפוטבול. טוטנהאם תשתמש בדשא המלאכותי עבור אירועים כמו הופעות, ולכן ב-NFL לא יממנו את כל עלות ההתקנה. , צילום: רויטרס האצטדיון החדש יכלול דשא מלאכותי ניתן להסרה, שישמש עבור משחקי הפוטבול. טוטנהאם תשתמש בדשא המלאכותי עבור אירועים כמו הופעות, ולכן ב-NFL לא יממנו את כל עלות ההתקנה. | צילום: רויטרס האצטדיון החדש יכלול דשא מלאכותי ניתן להסרה, שישמש עבור משחקי הפוטבול. טוטנהאם תשתמש בדשא המלאכותי עבור אירועים כמו הופעות, ולכן ב-NFL לא יממנו את כל עלות ההתקנה. , צילום: רויטרס

התשלום הראשוני, עליו מדווח בתוצאות הפיננסיות של המועדון, ישמש לתכנון האצטדיון שיהיה בעל תפוסה של 61 אלף מושבים, כך שיוכל לארח גם משחקי פוטבול.

מדובר בחלק הראשון של תרומה משמעותית מצד ה-NFL לכיסוי העלות הכללית של האצטדיון החדש של הקבוצה, שלפי ההערכות תעמוד על 800 מיליון ליש"ט.

טוטנהאם חתמה על חוזה לעשר שנים עם ה-NFL, במסגרתו תארח הקבוצה שני משחקים לפחות בכל שנה באצטדיון שלה, שאמור להיפתח החל מעונת 2018-19. ה-NFL תשלם לקבוצה תשלום קבוע בכל פעם שהיא משתמשת במגרש.

האצטדיון החדש יכלול דשא מלאכותי ניתן להסרה, שישמש עבור משחקי הפוטבול. טוטנהאם תשתמש בדשא המלאכותי עבור אירועים כמו הופעות, ולכן ב-NFL לא יממנו את כל עלות ההתקנה.

עם זאת, הליגה תשלם עבור דברים אחרים, ביניהם חדרי הלבשה בגודל הנהוג בפוטבול, ומושבים נוספים לתקשורת ולצוות הרפואי.

"אם נגיע אי פעם לשלב שה-NFL רוצה מגרש קבוע לקיים בו משחקים בלונדון, אז האצטדיון הזה בהחלט יכול להיות מתאים, ולא יעביר את התחושה שה-NFL שוכרת את האצטדיון של טוטנהאם", אמר בשנה שעברה דניאל לוי, יו"ר הקבוצה ל-ESPN.

מארק וולר, סגן נשיא ב-NFL שעובד ביחד עם לוי על הפרויקט, אמר כי בליגת הפוטבול מקווים למצוא מגרש קבע בלונדון עד 2020.

בחודש שעבר חשפה דירקטורית טוטנהאם דונה מריה קאלן, כי עלות האצטדיון החדש, בסמוך לוויט הארט ליים, הוכפלה מההערכה הראשונית של 400 מיליון ליש"ט, בין השאר בשל היחלשות הליש"ט מאז משאל העם ביוני שבו הוחלט על עזיבת בריטניה את האיחוד האירופי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות