אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש: יש לדון בסירוב דיירים לפרויקט בנייה, אף שאינו קשור לחוק חיזוק מבנים צילום: תומי הרפז

ביהמ"ש: יש לדון בסירוב דיירים לפרויקט בנייה, אף שאינו קשור לחוק חיזוק מבנים

הפנייה למפקחת על רישום המקרקעין נועדה לכפות על הדיירים הסרבנים את הפרויקט של מצלאווי בקריית אונו מתוקף חוק החיזוק. הסרבנים טענו כי הפרויקט אינו תמ"א 38 מובהק, אולם השופט קבע כי סמכותו של המפקח חלה גם על תוכניות מופקדות אחרות

26.04.2017, 08:02 | דותן לוי
המפקחת על רישום המקרקעין בתל אביב תחויב לדון במקרה של דיירים המסרבים לפרויקט התחדשות עירונית בקריית אונו, כך פסק השופט צבי ויצמן מבית המשפט המחוזי מרכז. הדיירים שהגישו את הערעור מתגוררים ברחוב שבו יזמה חברת מצלאווי את הפרויקט, אך חלק מבעלי הדירות שם מתנגדים לפרויקט בטענה כי הוא פוגע בזכויותיהם.

קראו עוד בכלכליסט

הפנייה אל המפקחת נועדה לכפות עליהם את הפרויקט מתוקף חוק החיזוק, אולם הסרבנים טענו כי הפרויקט אינו תמ"א 38 מובהק שכן מרבית זכויות הבנייה בו נובעות מתוכנית המתאר המקומית של העיר ולכן הוראות חוק החיזוק אינן חלות עליו ולמפקחת אין הסמכות לדון בו.

פרויקט של מצלאווי בקריית אונו, צילום: תומי הרפז פרויקט של מצלאווי בקריית אונו | צילום: תומי הרפז פרויקט של מצלאווי בקריית אונו, צילום: תומי הרפז

המפקחת קיבלה בתחילה את טיעון הסרבנים, אך הדיירים שביקשו לקדם את הפרויקט פנו לבית המשפט וטענו באמצעות עו"ד משה רז כהן כי המפקחת שגתה כשיצרה הבחנה בין פרויקט שמרבית זכויות הבנייה בו הן מכורח תמ"א לבין פרויקט שרק חלק מהזכויות בו נובעות מתמ"א.

בפסיקתו בית המשפט ציין, כי סמכותו של המפקח חלה גם על תוכניות מופקדות אחרות. "העובדה שכנגד חיזוק הבית ניתנות זכויות בנייה העודפות לזכויות הניתנות מכוח התמ"א אין בה כשלעצמה בכדי להעלות ולהוריד בכל הקשור ליישום תכליתו של חוק חיזוק מבנים ישנים מפני רעידת אדמה", נכתב בהחלטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות