אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל תפסיק לתמוך במכשירי הפיקסל החל מהשנה הבאה

גוגל תפסיק לתמוך במכשירי הפיקסל החל מהשנה הבאה

לפי העדכון, מכשירי פיקסל ופיקסל XL לא יקבלו עדכוני מערכת הפעלה אחרי אוקטובר 2018 ועדכוני אבטחה לאחר אוקטובר 2019

29.04.2017, 14:08 | רפאל קאהאן
גוגל פרסמה אתמול (שישי) את התאריכים שלאחריהם היא תפסיק את התמיכה בסמארטפוני הפיקסל והפיקסל XL שלה. על פי הפרסום בעמוד התמיכה של מכשירי הנקסוס, הפיקסלים לא יקבלו עדכוני מערכת הפעלה אחרי אוקטובר 2018, ועדכוני אבטחה לאחר אוקטובר 2019. זאת אומרת שמדובר בתמיכה של כשנה וחצי לעדכוני אנדרואיד ושנתיים וחצי לעדכוני האבטחה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר על צמצום ניכר של עדכוני אנדרואיד ביחס למכשירי הנקסוס. ה-LG נקסוס 5X למשל שיצא בשלהי 2015, עדיין זכאי לקבל את הגרסה הקרובה של אנדרואיד מכיוון שעדכוניו ייפסקו רק בספטמבר הקרוב. כך גם שאר מכשירי הנקסוס שזוכים לתמיכה של שנתיים בעדכוני מערכת ההפעלה. יש לזכור שמכשירי הפיקסל מתבססים על חומרה חזקה שאמורה לאפשר הפעלה חלקה גם אחרי שנתיים.

גוגל פיקסל מבוסס אנדרואיד גוגל פיקסל מבוסס אנדרואיד גוגל פיקסל מבוסס אנדרואיד

אפילו אפל מספקת תמיכה יותר ארוכה במכשיריה. עם זאת יש לציין שלא ברור מה העתיד של סדרת הפיקסל. גוגל לא עדכנה אם היא מתכננת להמשיך ולהשיק מכשירי פיקסל בעתיד ולקראת כנס המפתחים שלה שצפוי להיערך עוד שלושה שבועות לא צצה אפילו שמועה מבוססת אחת לגבי עדכון לקו המכשירים. בעיקר כשידוע שגוגל נוהגת להציג את מוצריה החדשים בהזדמנות זו.

מכשירי הפיקסל זכו להצלחה לא מועטה בעולם, אך בעיות זמינות ומלאי הפכו אותם לנדירים למדי בהשוואה למכשירי הנקסוס. בנוסף, גוגל תמחרה אותם ברף העליון של מכשירי הדגל, בניגוד גמור לקו הנקסוס שתמיד נהנה ממירים נוחים ביחס ליכולותיו. יכול מאוד להיות שגוגל אינה מעוניינת להתחרות בשותפות החומרה שלה ומצמצמת בכוונה את הזמינות של הפיקסלים.

כך או כך, עבור לקוחות החברה שרכשו את המכשירים בממון רב מדובר כנראה באכזבה. זאת מכיוון שאחת הסיבות העיקריות לרכוש מכשירים של גוגל היא התמיכה קדימה בעדכוני מערכת ההפעלה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות