אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האטה בצמיחה בסין: ירידה בפעילות הייצור באפריל צילום: cc by Andreas Habich

האטה בצמיחה בסין: ירידה בפעילות הייצור באפריל

הירידה במדד מנהלי הרכש לסקטור הייצור מצביעה על האטה בשיעור התעסוקה, בתפוקה, בהזמנות חדשות וביצוא. בין הסיבות, הגבלות נוספות על רכישות נדל"ן בערים הגדולות והעלאת המחירים ליצרן

30.04.2017, 10:29 | שירות כלכליסט

המדד העוקב אחר פעילות הייצור בסין, ירד בחודש שעבר משיא של כחמש שנים, דבר המצביע על חוסר היציבות של האצה הכלכלית שנרשמה בחודשיים לפני כן.

קראו עוד בכלכליסט

מדד מנהלי הרכש (PMI) לסקטור הייצור בסין ירד לרמה של 51.2 נקודות באפריל, משיא של 51.8 שנרשם במרץ. התוצאות פספסו את תחזיות האנליסטים שציפו ל- 51.7 נקודות. במקביל, המדד שעוקב אחר סקטור השירותים, נפל לשפל של שישה חודשים של 54 נקודות מ-55.1 חודש לפני כן. עם זאת, כל קריאה מעל 50 מצביעה על התרחבות בסקטור.

מפעל בסין, צילום: רויטרס מפעל בסין | צילום: רויטרס מפעל בסין, צילום: רויטרס

הנתונים, הראשונים שפורסמו עבור הרבעון השני, מצביעים על האטה צפויה בהתרחבות הכלכלית, זאת לאחר צמיחה בשיעור לא צפוי של 6.9% שנרשמה ברבעון הראשון. יתרה מכך, נרשמה חולשה בתת הקטגוריות תעסוקה, תפוקה, הזמנות חדשות ויצוא.

הגבלות נוספות על רכישות נדל"ן בערים הגדולות והעלאת המחירים ליצרן נחשבים לגורמים העיקריים המשפיעים לשלילה על הייצור. הממשלה צפויה גם להחמיר את הרגולציה במטרה לבלום נקיטת סיכונים פיננסים.

"החולשה היא לכל הרוחב, ומצביעה על האטה בתנופת הצמיחה", הגיב זהו האו, כלכלן מקומרזבנק בסינגפור. "מצד אחד זה משקף את העובדה שאין כמעט שיפור בביקושים, אך מצד שני יש בכך להראות כי המאמצים של הממשלה הסינית להפחתת החובות שחברות לוקחות מתחילים לעבוד. באופן כללי, סין בדרך להידוק המדיניות המוניטארית וחיזוק הרגולציה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות