אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות משבר אליטליה: התרעה מפני ביטולי הגעות של תיירים לישראל צילום: אי פי איי

בעקבות משבר אליטליה: התרעה מפני ביטולי הגעות של תיירים לישראל

הלשכה למארגני תיירות נכנסת הוציאה הודעה מיוחדת בעניין. יוסי פתאל, מנכ"ל הלשכה, ביקש כי לא יעבירו לאליטליה כספים עבור טיסות עתידיות כדי למנוע נזק לנוסעים ולסוכני נסיעות

30.04.2017, 14:31 | תומר הדר

בעוד שהשבוע גורלה של חברת התעופה האיטלקית אליטליה יוכרע סופית, הדי הקריסה הצפויה מורגשים כבר כעת בישראל. בהודעה מיוחדת שהוציאה הלשכה למארגני תיירות נכנסת לישראל לחבריה, מתריעה הלשכה מפני ביטולי הגעות של תיירים לישראל. בימים אלה ממש נאבקת אליטליה על קיומה, לאחר שהחברה נקלעה לקשיים כלכליים. ביום שישי האחרון הודיעה התאחדות סוכני הנסיעות כי אינה צופה השפעה על טיסות החברה, אך עם זאת, הגעתם של תיירים לישראל עשויה להיות מושפעת.

לפי הודעת ההתאחדות לסוכניה, קיימת אפשרות לביטולי הגעת קבוצות תיירים במידה שהחברה תחדל לפעול בזמן הקרוב. לדבריו של מנכ"ל הלשכה יוסי פתאל: "הפניתי את תשומת לב המארגנים שיוודאו שאינם חשופים להפסדים כספיים במקרים שכספי הסוכנים מחו"ל טרם הועברו, ומצד שני, ההתחייבות של המארגנים לנותני השירותים בארץ תישאר בתוקף במקרים של ביטולים עקב מצבה של חברת התעופה".

פתאל, המכהן גם כיו"ר הוועדה לענייני תעופה בארגון הסוכנים הבינלאומי אופט"א (UFTAA), מסר שהארגון פנה לארגון חברות התעופה המפעיל את מסלקת הכספים בין חברת התעופה וסוכני הנסיעות בבקשה שיעבירו לחברת אליטליה סכומי הכסף המגיעים רק עבור טיסות המבוצעות בפועל ולא יעבירו כספים עבור טיסות עתידיות, ובכך יאפשרו מניעת נזקים כספיים אפשריים לנוסעים ולסוכני הנסיעות.

מטוס של אליטליה, צילום: אי פי איי מטוס של אליטליה | צילום: אי פי איי מטוס של אליטליה, צילום: אי פי איי

אליטליה עצמה אינה נמנית על חמש החברות הגדולות הפעילות בישראל. על פי נתוני רשות שדות התעופה המסכמים את הרבעון הראשון של שנת 2017, טיסות אליטליה מהוות 2.2% מכלל הנוסעים שטסו השנה מישראל ואליה - ירידה דרמטית של 17.9% מ-3.05% בתקופה המקבילה אשתקד, הנובעת בין היתר הן מתחרות והן מחשש קודם של הנוסעים בעקבות שלל ידיעות על מצב החברה.

מבירור "כלכליסט" מול מספר סוכני נסיעות גדולים, עולה כי במהלך השבוע האחרון חלה ירידה משמעותית במידת ההתעניינות של נוסעים ישראלים בטיסות החברה. "איננו ממליצים לנוסעים להזמין כרטיסים באליטליה בשלב זה, למרות שאתר החברה בישראל משדר 'עסקים כרגיל'", מסר נציג של סוכנות נסיעות גדולה ל"כלכליסט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות