אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
YL Ventures של יואב לייטרסדורף גייסה 75 מיליון דולר צילום: shutterstock

YL Ventures של יואב לייטרסדורף גייסה 75 מיליון דולר

קרן ההון סיכון תתמקד בחברות ישראליות בשלבים מוקדמים, בתחומי אבטחת סייבר, תוכנה ארגונית, מכוניות אוטונומיות, טכנולוגיות רחפנים ומציאות מדומה ורבודה

02.05.2017, 22:56 | מאיר אורבך

קרן הון הסיכון YL Ventures של יואב לייטרסדורף גייסה 75 מיליון דולר. הקרן שמשקיעה בחברות בשלבים מוקדמים יושבת בישראל ועמק הסיליקון, מסרה שהיה ביקוש רב להשקעה בקרן.

קראו עוד בכלכליסט

בהשקעה בקרן השתתפו קרוב ל-100% ממשקיעי הקרן השנייה (YLV II). הקרן נסגרה בסכום של 75 מיליון דולר, 25% מעל היעד שעמד על 60 מיליון דולר.

הקרן השלישית תתמקד בחברות ישראליות בשלבים מוקדמים (Seed Stage) במגזרים הבאים: סייבר סקיוריטי, תוכנה אירגונית, מכוניות אוטונומיות, טכנולוגיות רחפנים, ומציאות מדומה ורבודה (VR/AR)

הקרן השלישית עתידה להשקיע בכשתיים עד שלוש חברות בשנה. גובה השקעת סיד ממוצעת ינוע בין שניים לשלושה מיליון דולר, כאשר YL Ventures תוביל את סבב הסיד. חלק נכבד מכספי הקרן השלישית יוקצה להשתתפות בהשקעות המשך בחברות הפורטפוליו.

רחפנים, אחד מתחומי ההשקעה של הקרן רחפנים, אחד מתחומי ההשקעה של הקרן רחפנים, אחד מתחומי ההשקעה של הקרן

בראש הקרן עומד השותף המנהל, יואב לייטרסדורף, שמתגורר בעמק הסיליקון. לייטרסדורף הקים את YL Ventures בשנת 2007. בישראל מנהל את הפעילות עופר שרייבר.

הקרן מרחיבה גם את הצוות המנהל עם הצטרפותם של מספר יועצים - ג'סטין סומייני (Justin Somaini), סמנכ"ל אבטחת מידע בחברת SAP, הוא אחד היועצים שהצטרפו לקרן.

על פי הדיווח של הקרן, מתוך עשר השקעות בשתי הקרנות הקודמות, לאחרונה נרכשה FireLayers (אבטחת מידע לאפליקציות בענן) על-ידי Proofpoint ו-BlazeMeter (פלטפורמה לבדיקת ביצועים לאתרים ואפליקציות) נרכשה על-ידי CA Technologies.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות