אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כישלון נוסף לטבע בניסוי קליני בתרופה שסומנה כיורשת של הקופקסון צילומים: עמית שעל, בלומברג

כישלון נוסף לטבע בניסוי קליני בתרופה שסומנה כיורשת של הקופקסון

תרופת הלקווינימוד לא עמדה ביעד העיקרי בניסוי שנערך לה ובחן את יעילותה ובטיחותה בטיפול בחולי טרשת נפוצה. עם זאת, השוק הגיב באדישות לדיווח ומניית טבע אף עלתה אתמול ב-0.9%

06.05.2017, 12:16 | דרור רייך

מי שסומנה בטבע כיורשת הגדולה של הקופקסון, תרופת הלקווינימוד לטרשת נפוצה, לא עמדה ביעד העיקרי של הניסוי שנערך לה, כך דיווחו אמש ענקית התרופות הישראלית ואקטיב ביוטק השוודית. מדובר במחקר CONCERTO שבוחן את היעילות, בטיחות וסבילות של שני מינונים אוראליים (0.6 מ"ג ו-1.2 מ"ג ליום) בחולי טרשת נפוצה התקפית-הפוגתית (RRMS).

קראו עוד בכלכליסט

 השוק הגיב באדישות לדיווח, מניית טבע לא נפגע ומניית אקטיב ביוטק נחלשה רק ב-2.2% מפני שהמינון הגבוה יותר במחקר (1.2 מ"ג) הופסק כבר בינואר 2016 בעקבות אירועים לבביים לא קטלניים בשמונה מהמטופלים. 

תרופת קופקסון של טבע במינון 40 מ"ג תרופת קופקסון של טבע במינון 40 מ"ג תרופת קופקסון של טבע במינון 40 מ"ג

"על אף אכזבתנו מכך שלא עמדנו ביעד העיקרי, ראינו תוצאות חיוביות בנוגע למספר יעדי משנה ויעדים נסיוניים אחרים, באופן שמחזק את אמונתנו בפוטנציאל של הלקווינימוד כטיפול פוטנציאלי למחלות ניוון מוח", אמר ד"ר מייקל היידן, נשיא המו"פ הגלובלי והמדען הראשי של טבע. על אף שאין לנו כרגע תכניות להמשיך ולקדם את הלקווינימוד בטרשת נפוצה התקפית הפוגתית, אנו ממשיכים לחקור אותו בשני מחקרים אחרים".

טבע ממשיכה לבחון את הפוטנציאל של הלקווינימוד בטרשת נפוצה מתקדמת (PPMS) ובמחלת הנטינגטון בשני מחקרים קליניים אשר אינם מושפעים מתוצאות מחקר CONCERTO. הלקווינימוד היא מולקולה קטנה שהתגלתה על ידי מדעני אקטיב ביוטק הניתנת באופן אוראלי. באמצעות הסכם רישוי קיבלה טבע את הזכויות העולמיות לפתח ולשווק אותה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות