אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך שגלגל מסתובב לו: האחים ויליגר חוזרים לוויליפוד בפעם השלישית

איך שגלגל מסתובב לו: האחים ויליגר חוזרים לוויליפוד בפעם השלישית

אחרי שמכרו ב־2007 את השליטה תמורת 171 מיליון שקל והחזירו אותה לידיהם ברווח של 100 מיליון שקל, מכרו אותה האחים פעם נוספת ב־300 מיליון שקל. כעת הם ישלמו על השליטה 50 מיליון שקל בלבד

07.05.2017, 09:08 | גולן חזני
האחים יוסי וצבי ויליגר בדרך חזרה לוויליפוד. אסיפת בעלי המניות של החברה־האם (61.7%) בי.אס.די קיבלה ביום חמישי האחרון החלטה ברוב רגיל להחלפת הדירקטוריון הקיים בדירקטורים שביקשו האחים ויליגר למנות. קרנות אמריקאיות שמחזיקות (9%) בבי.אס.די תמכו בהצבעה בהעברת השליטה בבי.אס.די לידי האחים שחוזרים לשלוט דרכה בוויליפוד שאותה מכרו פעמיים במאות מיליוני שקלים, בהשקעה מוערכת של 50 מיליון שקל. בי.אס.די מוחזקת (10%) גם על ידי הציבור, בנק מיינל האוסטרי (5.5%) וקרן פאואר גייט (4%) הקשורה בגורטובוי.

קראו עוד בכלכליסט

הדירקטוריון הורכב עד כה מנציגיו של בעל השליטה (34%) גרגורי גורטובוי, שמחזיק בה באמצעות ב'י.ג'י.איי הבורסאית. בעלי המניות, בראשותם של האחים ויליגר, מינו את הדירקטורים הבאים: שמואל מסנברג לשעבר סמנכ"ל אגף האשראי במזרחי טפחות, אבי זיגלמן, עד לאחרונה רו"ח ודח"צ במזרחי טפחות, קרן מרקוס, עד לאחרונה היועצת המשפטית של עסקיו של חזי בצלאל, ויוסי ויליגר עצמו. שלמה ורטהיים מונה לדח"צ אולם הנושא יוכרע בבית משפט לאור ערעור על תוצאות הבחירה בו. גם רו"ח איריס אבן טוב תמשיך לכהן כדח"צית.

מימין - צבי ויוסי ויליגר מימין - צבי ויוסי ויליגר מימין - צבי ויוסי ויליגר

האחים ויליגר מכרו ב־2007 את השליטה (50%) בוויליפוד בפעם הראשונה לארקדי גאידמק תמורת 171 מיליון שקל בפרמיה של 70% על מחיר המניה אז. שנה לאחר מכן נקלעו עסקיו של גאידמק לקשיים, בעקבותיהם הוא נאלץ ליטול הלוואה של 76 מיליון שקל מהאחים ויליגר, תוך שהוא שיעבד לטובת ההלוואה, בין היתר, מחצית מאחזקותיו בוויליפוד. לאחר שלא עמד בתנאי ההלוואה, מימשו האחים בספטמבר 2008 את השיעבוד, והשיבו לעצמם את השליטה בחברה תוך שהם מותירים בידם רווח של 100 מיליון שקל על העסקה. ב־2014 שוב מכרו האחים את השליטה בוויליפוד, הפעם לידיו של אלכסנדר גרנובסקי, תמורת 300 מיליון שקל. גם גרנובסקי נקלע לקשיים ומכר את השליטה בוויליפוד ב־2015 לגורטובוי תמורת סכום לא ידוע. גורטובוי נעצר ב־2014 על ידי רשות ני"ע בחשד לעבירות של הלבנת הון, מרמה, הפרת אמונים, רישום כוזב ועוד, והמסחר במניית בי.אס.די (אמבלייז לשעבר) הושעה כבר לפני כשנה בשל אי־פרסום דו"חות.

בינתיים, האחים ויליגר ניצלו את השנתיים האחרונות כדי לשוב ולהחזיר לידם את השליטה בוויליפוד. יוסי ויליגר רכש 28% ממניות בי.אס.די, שנקלעה לתסבוכת משפטית ונוהלה על ידי נאמן, וצבי אחיו רכש 10% ממנה. לבד מהאחים ויליגר התמודדו על רכישת השליטה בבי.אס.די ארבע חברות נוספות, בהן חברת שיווק המזון טעמן שבבעלות שלום חיים, שתובעת מגורטובוי 11 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות