אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כבר לא תשואת זבל: סאני תקשורת שילשה את הרווח ברבעון הראשון צילום: אוראל כהן

כבר לא תשואת זבל: סאני תקשורת שילשה את הרווח ברבעון הראשון

גם התפטרות היו"ר לא עוצרת את הראלי של סאני תקשורת, שמנייתה עלתה ביותר מ־1,000% ב־12 החודשים האחרונים. משה פרי, ששימש ממלא מקום מאז התפטרותה של ענת כהן שפכט, מונה לתפקיד המנכ"ל באופן קבוע. הכנסות החברה ברבעון עלו ב־21%

09.05.2017, 07:03 | ניר טל

מנייתה של חברת סאני תקשורת, המייבאת מכשירי סמסונג לישראל, ננעלה אתמול בעלייה של 16.28% ברקע שני דיווחים מרכזיים של החברה: פרסום דו"ח רבעוני ומינויו של משה פרי למנכ"ל החברה באופן רשמי.

קראו עוד בכלכליסט

פרי כיהן עד כה כסמנכ"ל מכירות בקבוצה וכממלא מקום מנכ"ל מאז התפטרותה של המנכ"לית הקודמת, ענת כהן שפכט. האחרונה התפטרה ברקע סכסוך עם יו"ר החברה היוצא משה ריינס, שאף הוא התפטר לפני כמה ימים אחרי חצי שנה בתפקיד בלבד. את מקומו תפס בעל השליטה בחברה יעקב לוקסנבורג. בעוד שבחברות ציבוריות חילופים כה תכופים בצמרת ההנהלה מובילים לפסימיות של המשקיעים ולחששות, נדמה כי את הדהירה של סאני תקשורת אי אפשר לעצור. מתחילת השנה זינקה מניית החברה, שבשליטת לפידות (49.04%) של לוקסנבורג ב־440% בדרך לשווי שוק של 393 מיליון שקל. ב־12 החודשים האחרונים הזינוק כבר מגיע ליותר מ־1,250%.

אחד ההסברים לתנופה הזאת של החברה נובעת מהעובדה שהיא אחת המרוויחות הגדולות מהחלטת משרד האוצר לביטול מס הקנייה על מכשירים סלולריים. זאת, בצד שינויים אסטרטגיים שנעשו בשנה האחרונה בחברה, ובעיקרם שיפור מערכת היחסים מול סמסונג העולמית. לא בכדי דיווחה החברה לפני כשבועיים על ביקוש חסר תקדים למכשירי גלקסי S8 של סמסונג, הנאמד בעלייה של 100% בהזמנות בשלב המכירה המוקדמת באפריל.

האג"ח התאוששו מתשואות הזבל

 

פעילות יבוא הטלפונים החכמים (תחת רישיון מפיץ מורשה) של היצרנית הדרום קוריאנית היא מנוע הצמיחה של החברה, שהובילה אותה לרשום בסיכום שנת 2016 עלייה של 20% בהכנסות לסך כולל של 903 מיליון שקל.

ברקע התוצאות הכספיות, ביטול הגירעון החוזר והתלהבות המשקיעים שהובילה לראלי במניית החברה, גם בעלי החוב של החברה יכולים לנשום לרווחה. לראיה, איגרות החוב (מסדרה י"א) של החברה, שנסחרו עד לפני שנה בתשואות זבל, ננעלו אתמול לפי תשואה ברוטו של 4.5%.

הזינוק לא משקלל את הביקוש לגלקסי S8

 

על פי תוצאות הרבעון שפורסמו אתמול, הכנסות החברה הסתכמו בכ־244 מיליון שקל – עלייה של 21% לעומת הכנסות בהיקף של 201 מיליון שקל ברבעון המקביל. העלייה בהכנסות מיוחסת למכירות חלפים ואביזרים, והיא אינה כוללת את הגאות הצפויה בהכנסות החברה ממכירות הדגם החדש של גלקסי."העובדה שסאני מצליחה להציג תוצאות שיא הודות למכירה מוגברת של שירותי ערך מוסף חדשים מעידה יותר מכל על המהפך שביצעה החברה בתחום היצע השירותים שהיא מספקת, החדשנות והנגישות של רשת סאני כיום ללקוחות הסלולר בישראל", אומר מנכ"ל החברה החדש פרי.

הצמיחה בשורה העליונה תורגמה לרווח גולמי של 40 מיליון שקל (16.4% מהמכירות) – עלייה של 137% בהשוואה לרבעון המקביל. העלייה נתמכה בשורה העליונה ובהמשך מגמת ההתחזקות של השקל אל מול הדולר – המטבע שבו נקובות הרכישות מסמסונג. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 8.6 מיליון שקל לעומת 2.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת היה שלילי, והסתכם בכ־38 מיליון שקל. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות