אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ון אוליבר שוב מגייס את האינטרנט למלחמה על נייטרליות הרשת צילום: יוטיוב

ג'ון אוליבר שוב מגייס את האינטרנט למלחמה על נייטרליות הרשת

הקומיקאי סקר בתוכניתו השבועית את התוכנית של נציבות התקשורת הפדרלית בארה"ב להקל על ספקיות רשת להאט מהירות גלישה בהתאם לאינטרסים שלהן. התוצאה: אתר הנציבות קרס מרוב תלונות גולשים

09.05.2017, 11:11 | עומר כביר
ג'ון אוליבר שוב הביא לקריסת אתר נציבות התקשורת הפדרלית (FCC): שעות ספורות אחרי שידור אייטם על נייטרליות רשת בתוכנית החדשות הסאטירית של אוליבר ב-HBO מערכה התגובות של ה-FCC שותקה בעקבות עומס פניות. בנציבות טענו: "זו מתקפת DDoS".

קראו עוד בכלכליסט

ביום ראשון שידר אוליבר בתוכניתו Last Week Tonight אייטם נרחב על המהלכים שמוביל יו"ר ה-FCC החדש, אג'יט פאי, שמונה על ידי הנשיא דונלד טראמפ, לביטול כללי נייטרליות הרשת שנקבעו בזמן ממשלו של ברק אובמה. בתום האייטם קרא אוליבר לצופים לגלוש לאתר ה-FCC (או יותר נכון, להיכנס לדומיין gofccyourself.com, שמוביל לעמוד הרלוונטי באתר), ולהגיב נגד השינויים המתוכננים.

לא מדובר בפעם הראשונה שאוליבר עושה מהלך כזה: ב-2014, בעת שה-FCC ערכה דיונים לקביעת כללי נייטרליות הרשת, שידר הסאטיריקן אייטם ובו קריאה דומה. אז, בעקבות הפרסום, הוצף אתר ה-FCC בתגובות שהביאו לקריסתו.

הפעם, לטענת ה-FCC, התגובה של הצופים היתה חריפה אף יותר. "החל מיום ראשון בחצות, נמצאת ה-FCC תחת מתקפת מניעת שירות מבוזרת (DDoS)", אמר סמנכ"ל המידע של הנציבות, ד"ר דייוויד בריי, בהודעה לעיתונות. "מדובר בניסיונות מכוונים של שחקנים חיצוניים להפציץ את מערכת התגובות של ה-FCC בכמות גדולה של תעבורה. שחקנים אלו לא מנסים לפרסם תגובות בעצמם, אלא מקשים על מגיבים לגיטימיים לפנות ל-FCC. אף שמערכת התגובות המשיכה לפעול בצורה רציפה, מתקפות אלו העמיסו על השרתים ומנעו מהם מלהגיב לאנשים שניסו לשלוח תגובות".

אוליבר קרא לגולשים מכל הסוגים להתלונן ל-FCC, צילום: יוטיוב אוליבר קרא לגולשים מכל הסוגים להתלונן ל-FCC | צילום: יוטיוב אוליבר קרא לגולשים מכל הסוגים להתלונן ל-FCC, צילום: יוטיוב

יש להתייחס לטענות ה-FCC בערבון מוגבל; לפי דיווחים, בניגוד לטענות הנציבות מערכת התגובות שלה לא היתה זמינה בשעות שאחרי שידור התוכנית. אוון גריר מקבוצת האקטיביסטים Fight for the Future אף פקפק בטענות ה-FCC למתקפת DDoS ודרש לפתוח בחקירה. "ה-FCC צריכה להעביר את הרישומים שלה לאנליסט אבטחה עצמאי, שיקבע מה באמת קרה", אמר לגארדיאן הבריטי. "הציבור זכאי לדעת ול-FCC יש אחריות לתפעל אתר מתפקד שיכול לקבל משוב מהציבור".

גם עם הקריסה, לקריאה של אוליבר היתה השפעה מהותית, ונכון לשעת כתיבת הידיעה התקבלו במערכת של הנציבות כמעט 185 אלף תגובות על הצעת ההחלטה לשנות את כללי נייטרליות הרשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות