אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהדקים יחסים: סעודיה צפויה להשקיע 40 מיליארד דולר בתשתיות בארה"ב צילום: רויטרס

מהדקים יחסים: סעודיה צפויה להשקיע 40 מיליארד דולר בתשתיות בארה"ב

כך לפי דיווח בבלומברג; הסעודים מתכוונים לבצע השקעות חסרות תקדים בארה"ב ולהכריז על כך לקראת ביקור הנשיא האמריקאי בקרוב

12.05.2017, 08:28 | שירות כלכליסט

סעודיה מתכוונת לחזק את קשריה עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על ידי התחייבות להשקעות חסרות תקדים במדינה, כך לפי דיווח שמתפרסם בבלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

על פי מקורבים לנושא, שביקשו להישאר בעילום שם, קרן ההון הממשלתית של סעודיה צפויה להכריז על הזרמת כ-40 מיליארד דולר לפרויקטי תשתיות בארה"ב. ההכרזה הרשמית על ההשקעה ככל הנראה תתפרסם כבר בתחילת השבוע הבא, לקראת ביקורו המתוכנן של טראמפ בממלכה. עם זאת, המקורבים מדגישים כי עוד לא התקבלה החלטה סופית בנושא, וההכרזה עלולה להתעכב.

טראמפ. דף חדש בין המדינות?, צילום: איי פי טראמפ. דף חדש בין המדינות? | צילום: איי פי טראמפ. דף חדש בין המדינות?, צילום: איי פי

בסעודיה מעוניינים לחזק את הקשרים עם הממשל האמריקאי החדש, זאת לאחר שהרגישו מרוחקים מהנשיא הקודם ברק אובמה, שאף עמד מאחורי הסכם הגרעין עם יריבתם, איראן. בהתאם, בסעודיה מיהרו להכריז על "נקודת מפנה היסטורית" במערכת היחסים בין שתי המדינות לאחר פגישתו של הנסיך מוחמד, בנו של המלך סלמאן, עם טראמפ בבית הלבן מוקדם יותר השנה. ביקורו של טראמפ בסעודיה יתקיים ב-19 במאי, וזו תהיה הפעם הראשונה שהוא מבקר במדינה זרה מאז הושבע לתפקיד בינואר. לאחר סעודיה הוא יגיע לישראל, ומשם ימשיך לאירופה.

בכיר בבית הלבן אישר את הדיווח, והוסף כי ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו הקרוב של טראמפ, היה בעל תפקיד מרכזי בדיונים בין המדינות.

ההתרחבות המתוכננת של קרן ההון הסעודית גם לארה"ב היא חלק מהניסיונות לגוון את הכלכלה הסעודית מעבר להסתמכות על נפט, זאת לנוכח ירידת המחירים בשנתיים האחרונות. על פי התכניות של הנסיך מוחמד, סעודיה תעביר את הבעלות על חברת הנפט הלאומית ארמקו לקרן ההון, וכן את כל ההכנסות מהנפקת החברה. ההערכה היא כי הקרן עשויה לנהל בסופו של דבר נכסים בשווי של מעל 2 טריליון דולר. התכניות גורסות עוד כי עד 2020, מחצית מהנכסים שבשליטת הקרן יושקעו מחוץ לסעודיה, זאת לעומת 5% כיום. הקרן כבר הודיעה כי תשקיע 45 מיליארד דולר בשותפות עם סופטבנק היפנית להקמת קרן השקעות ב-100 מיליארד דולר בסקטור הטכנולוגיה. כמו כן, הקרן הסעודית השקיעה בשנה שעברה 3.5 מיליארד דולר באובר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
הנשיא טרמפ בסעודיה-המשך=ולכן ההצעה להשקעה סעודית בארהב)כניסיון לפתרון 1-בסוריה,
1-פתרון בסוריה, החלשת אסעד -חיזוק הסונים-סעודיה -ירדן-והמורדים הסונים -הינם סונים,אירן וחיזבללה-שתומכים באסעד הינם שיעים-פוטין תומך באסעד--ולכן פוטין נמצא בצד -נגד ישראל וארהב 2 -נסיון של הנשיא טרמפ-לעיסקה בין ישראל ואבו מאזן-זו הסיבה שביבי פיטר את השר יעלון כשר הבטחון והפקיד בצמקומו את השר ליברמן -מדוע?!(בעיסקה עם אבו מאזן - כנראה - הובטח לאבו מאזן אחיזה בירושלים- במצב זה השר בנט -פורש-ומפיל את ביבי- ולכן ביבי הכניס את ליברמן כשר הבטחון- (-ופיטר את השר יעלון-) כצעד הגנה נגד הפלת ביבי, 3- כנקמה מישהוא חשפ את עישקת הצוללות ,תישאלו את השר המפוטר-יעלון-שר בטחון( ורמטכל) איש ליכוד = ובמקומו את השר ליברמן- לא מאנשי ליכוד- ללא רקע כרמטכל!!!!!!!!!!!!!
כותבי תרחישים  |  12.05.17
1.
מדוע פוטין נחת בישראל?כי סעודיה+ישראל+המורדים סונים בסוריה+ירדן-בשילוב נאטו-תיכננו להפיל את אסעד-
פוטין נחת בישראל-כדי לעצור מתקה משולבת של=סעודיה+ישראל+המורדים הסונים בסוריה+ירדן+ הכורדים בשילוב ארהב ונאטו- מישהוא הלשין (תישאלו את ארדואן)לכן הנשיא פוטין נחת בישראל כדי: להציל:את אסעד-ונפילת נמל הצוללות שלו בסוריה-והשפלת אירן,ולכן אובמה הגיע לישראל להשקיט את ההשפלה, לכן סעודיה החליטה להפיל את מחירי הנפט מ 60 ל 30$ כדי לפגוע בנ"ל-פוטין-אירן -שתומכות באסעד-וכן באובמה על המחדל,הקדמנו וכתבנו שסעודיה תפיל מחירי הנפט ל 39$ בפועל נפל ל 27 $ , במצב זה שר החוץ הרוסי וכן פוטין עצמו ניפגשו עם מוחמד הבן של סלמן המלך,ואי לכך מחירי הנפט עלו ל 47, תובנה- סעודיה לא היתה מסכימה למיפגש עם פוטין-ללא הסדר שהוא לטובת הסונים-לכן זה ענין של זמן שהסונים יכנו לשלטון- כשלב א , = שלב ב!
כותבי תרחישים  |  12.05.17