אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כתב אישום נגד אלי גבאי בעל השליטה באנגל משאבים בגין הטעיית משקיעים צילום: רועי בר

כתב אישום נגד אלי גבאי בעל השליטה באנגל משאבים בגין הטעיית משקיעים

על פי כתב האישום, גבאי הפך לבעל עניין לאחר שרכש בבורסה ומחוצה לה כ-9.9% ממניות אנגל ולא דיווח על כך במשך חודשים ארוכים - למרות שהובהר לו לעשות זאת

15.05.2017, 14:31 | תומר גנון

הפרקליטות הגישה היום (ב') לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום נגד אלי גבאי וחברת אליתמר החברה הישראלית לנדל"ן על ביצוע עבירות דיווח במטרה להטעות משקיע סביר והנעה בדרכי תרמית לרכישת ני"ע.

קראו עוד בכלכליסט

על פי כתב האישום, החל משנת 2013 גבאי התעניין ברכישת השליטה בחברת אנגל משאבים. כחלק מניסיונו לרכוש את השליטה באנגל, רכש גבאי בינואר 2015 בעסקאות בבורסה ומחוץ לבורסה כ-9.9% ממניותיה והפך לבעל עניין בה. הרכישות בוצעו באמצעות חברת אליתמר, חברה פרטית בבעלותו של גבאי.

עוד עולה מכתב האישום כי על אף שהובהר לגבאי, בין היתר על ידי עורכי דינו, כי עליו לדווח מיידית על הפיכתו לבעל ענייו בחברה אנגל, במשך חודשים ארוכים גבאי לא דיווח על כך, והדבר דווח לראשונה לציבור רק בנובמבר 2015, לאחר פתיחה בחקירה גלויה של רשות ניירות ערך בעניין. בכך, גבאי וחברת אליתמר גרמו לחברת אנגל משאבים לפרסם דיווחים מטעים לבורסה ולציבור המשקיעים בדבר החזקות בעלי עניין.

בנוסף, כתב האישום מייחס לגבאי עבירה של תרמית בקשר לני"ע בכך שבמהלך 2015 ניהל משא ומתן, עם בעלי השליטה ועם מחזיקי האג"ח, לרכישת השליטה בחברת אנגל משאבים תוך כדי העלמת פרט מהותי על היותו בעל עניין בחברה.

כתב האישום הוגש על ידי עו"ד עמית בכר ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), ונחקר על ידי מחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר ברשות ני"ע.

אלי גבאי , צילום: רועי בר אלי גבאי | צילום: רועי בר אלי גבאי , צילום: רועי בר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות