אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתוך שעה בלבד: אבי כץ גייס להגשמה 27 מיליון שקל לפרויקט נדל"ן בארה"ב צילום: עמית שעל

בתוך שעה בלבד: אבי כץ גייס להגשמה 27 מיליון שקל לפרויקט נדל"ן בארה"ב

קרן ההשקעות גייסה את הסכום למימון רכישת והשבחת מרכז מסחרי מניב במדינת מישיגן - מדובר בנכס שנרכש בעלות כוללת (ביחד עם הלוואות) של כ-78 מיליון שקל

15.05.2017, 18:04 | אורן פרוינד

קרן הגשמה של אבי כץ וחנן שמש גייסה בתוך שעה בלבד 27 מיליון שקל למימון רכישת והשבחת מרכז מסחרי מניב במדינת מישיגן בארה"ב. מדובר בנכס שנרכש בעלות כוללת (ביחד עם הלוואות) של כ-78 מיליון שקל (כ-21.7 מיליון דולר).

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בפעם השנייה שהגשמה מגייסת את הכסף שלה תחת תשקיף מפוקח של רשות ני"ע לאחר שבינואר האחרון היא פרסמה תשקיף לגיוס של עד 7 מיליון ליש"ט למימון פרויקט נדל"ן יזמי בלונדון. הגשמה, שכבר ביצעה 77 אקזיטים מיום היווסדה בתשואה שנתית ממוצעת של 14%, מגייסת לרוב את הכסף שלה באופן פרטי שלא תחת תשקיף מפוקח של הרשות לני"ע.

הגיוס הנוכחי מיועד לרכישת המרכז המסחרי The Marketplace at Delta Township, הממוקם בפרברי לנסינג, עיר הבירה של מישיגן, המשתרע על כ-97 דונם ומושכר בתפוסה של כ-81% לכ-19 שוכרים, לתקופות של 3 עד 6.5 שנים. לפי התשקיף, הגשמה תרכוש את הנכס עם חברת GDA real estate services, המתמחה ברכישה, ניהול, השבחה ומכירה של נדל"ן מסחרי מניב. רכישת המרכז המסחרי אמורה לצאת לפועל עד סוף מאי 2017 ולאחריה יחזיקו משקיעי הגשמה בכ-90% מהנכס ו-GDA תחזיק בכ-10%.

אבי כץ , צילום: עמית שעל אבי כץ | צילום: עמית שעל אבי כץ , צילום: עמית שעל

הכסף של משקיעי הגשמה מושקע בעיקר בפרויקטים של דיור בארה"ב (64%), לונדון (14%), ברלין (8%), קנדה וישראל. המודל הוא רכישה, השבחה, ומכירה לאחר שלוש שנים. החברה נוסדה על ידי אבי כץ, הבעלים של קופיקס, ולצדו חנן שמש - המחזיקים בהגשמה ב־31% ו־20% בהתאמה. בעלי המניות הנוספים בחברה הם שותפו של כץ בקופיקס גיל אונגר (5%), טל אורלי (5%) ומשקיעים נוספים.

בגיוס הנוכחי, הגשמה הפחיתה את סכום המינימום להשקעה בפרויקט לכ-20 אלף דולר (כ-73 אלף שקל) בלבד. זאת, לעומת רף מינימום של כ-100 אלף שקל בגיוסים של הגשמה בארה"ב עד היום. בנוסף, המשקיעים צפויים לקבל בכל שנה החזר של חלק מקרן ההשקעה, שיחולק מדי רבעון, בשיעור של כ-8% בשנה הראשונה, 11.4% בשנה השנייה ו-14% בשנה השלישית. בתום שלוש שנים צפויים המשקיעים לקבל את יתרת הקרן, בתוספת התשואה שהושגה. הגשמה צופה כי התשואה השנתית לאחר המכירה תהיה כ-14.75% נטו למשקיע לפני מס למשקיעים בין 20-50 אלף דולר, אולם מדגישה כי לא מדובר בתשואה מובטחת אלא רק הערכה.

עו"ד אילנית לנדסמן מהרצוג פוקס נאמן ליוותה את ההנפקה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
הגשמה
הגשמה דואגת קודם כל למשקיעים החברה. ואני מדבר מניסיון, השקעתי בפרויקט שהסתיים ולא הצליחו למכור. הגשמה התערבה, הפכה עולמות ודאגה להחזיר למשקיעים את כל כספי ההשקעה. אז אולי לא הרווחתי אבל גם לא הפסדתי. למרות שזו אפשרות שתמיד יש לקחת בחשבון. מאותו מקרה אני יודע שהכסף שלי בידיים טובות ונאמנות.
שלומי  |  16.05.17
לכל התגובות