אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרויקט הנדל"ן של קושנר לא פיתה אפילו את הסינים צילום: בלומברג

פרויקט הנדל"ן של קושנר לא פיתה אפילו את הסינים

גם אחרי אירועים למשקיעים שנערכו בארבע ערים בסין, אף משקיע סיני לא התעניין בפרויקט גורדי השחקים של משפחת החתן של טראמפ בניו ג'רזי. בשבוע שעבר האריך נשיא ארה"ב את תוכנית הוויזה 5–EB למשקיעים זרים

15.05.2017, 22:51 | שירות כלכליסט

פרויקט הנדל"ן של משפחת קושנר בניו ג'רזי לא הצליח למשוך עד כה אף משקיע סיני, גם לאחר קיומו של כנס למשקיעים פוטנציאליים בארבע ערים שונות בסין.

קראו עוד בכלכליסט

כ־50 איש השתתפו באירוע כזה בעיר גואנז'ו אתמול (א'), בחסותה של קבוצת QWOS, חברה לייעוץ בהגירה, שמתמחה בתוכניות ויזה מיוחדות. דו גואנצ'או, עוזר למנהל בכיר ב־QWOS, אמר כי עד כה אף משקיע סיני לא התחייב להשקיע בפרויקט בג'רזי סיטי, ניו ג'רזי.

כנסים דומים שהתקיימו בשבוע שעבר בשנגחאי ובבייג'ינג עוררו ביקורת נרחבת. זאת לאחר שניקול קושנר־מייר, אחותו של ג'ארד קושנר, חתנו של הנשיא דונלד טראמפ ויועצו הבכיר, התפארה בקשריו עם הנשיא ורמזה שהחברה המשפחתית תדאג לוויזה עבור מי שישקיע בפרויקט. בעקבות הביקורת הציבורית, והחשש לניגוד עניינים שעוררה הפרשה, הודיעה חברת קושנר כי לא תשלח נציגים מטעמה לכנסי המשקיעים שהתקיימו בשבת וראשון. חברת קושנר מבקשת לגייס משקיעים לפרויקט הנדל"ן שלה בניו ג'רזי כחלק מהשתתפות בתוכנית שתעזור למשקיעים סינים לזכות בתושבות אמריקאית.

לפי הערכות, משקיעים סינים מהווים 80% ממגישי הבקשות לוויזה מסוג EB-5 המכונה גם "ויזת הזהב", שתנאי הסף לקבלתה הוא השקעה של 500 אלף דולר בפרויקטים בארה"ב.

מבחינת בייג'ינג, התוכנית בעייתית כי היא משמשת עבור חלק מהמשקיעים כאמצעי להברחת הון אל מחוץ לסין. אך גם בארה"ב יש לתוכנית מתנגדים, שטוענים כי היא למעשה משמשת למכירת ויזות לזרים. בשבוע שעבר, יום לפני אירוע השיווק הבעייתי שהתקיים בבייג'ינג, חתם טראמפ על צו נשיאותי שהאריך את משך התוכנית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות