אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל פולקסווגן נחקר בחשד שהסתיר מהמשקיעים את פרשת דיזלגייט צילום: גטי אימג'ס

מנכ"ל פולקסווגן נחקר בחשד שהסתיר מהמשקיעים את פרשת דיזלגייט

מלבד מתיאס מולר נחקרים גם יו"ר החברה האנס דייטר פוטש והמנכ"ל לשעבר מרטין וינטרקורן, ששימשו דירקטורים בחברת האחזקות שמחזיקה ב-52% מפולקסווגן. הם איחרו לעדכן את המשקיעים על ההשלכות הפיננסיות בעקבות פרשת זיוף תוצאות הזיהום

17.05.2017, 16:25 | שירות כלכליסט
מנכ"ל פולקסווגן מתיאס מולר נחקר בשטוטגרט בחשד שהסתיר מהמשקיעים את פרשת זיוף תוצאות הזיהום במכוניות הדיזל. ממשרד התובע בעיר אישרו את דבר החקירה ומסרו כי החשד הוא הטיית השוק.

החקירה נפתחה בעקבות תלונה מצד הרגולטור על סקטור הפיננסים בגרמניה, באפין (Bafin). מלבד מולר נחקרים גם יו"ר החברה האנס דייטר פוטש והמנכ"ל לשעבר מרטין וינטרקורן.

מולר עמד בראש חטיבת פורשה כשהשערורייה פרצה בספטמבר 2015. הוא מונה לתפקיד המנכ"ל לאחר התפטרותו של וינטרקורן בשל הגילויים. כל שלושת החשודים כיהנו כדירקטורים בחברת האחזקות שמחזיקה ב-52% מפולקסווגן. 

מרטין ווינטרקורן, מנכ"ל פולקסווגן לשעבר, צילום: בלומברג מרטין ווינטרקורן, מנכ"ל פולקסווגן לשעבר | צילום: בלומברג מרטין ווינטרקורן, מנכ"ל פולקסווגן לשעבר, צילום: בלומברג

חברת האחזקות היא בשליטת המשפחות פורשה ופוטש, אך מספר קטן של מניות נסחרות בבורסת פרנקפורט. לדבריו של יאן הולזנר ממשרד התובע בשטוטגרט, חברות הנסחרות בבורסה מחויבות לחשוף בפני המשקיעים כל מידע שעלול להשפיע על מחיר המניה. לפי רגולטור הפיננסים, יש חשד שהבכירים בפולקסווגן איחרו לעדכן את המשקיעים על ההשלכות הפיננסיות בעקבות פרשת דיזלגייט.

בפולקסווגן עמלים מאז התפוצצות הפרשה לתקן את המוניטין, כולל תשלום קנסות של מיליארדי דולרים והודאה באשמה בכתב אישום פלילי שהוגש בארה"ב. המאמצים כנראה משתלמים כי בשנה שעברה היא מכרה יותר מכוניות מכל חברה אחרת. עם זאת, הבעיות המשפטיות ממשיכות לרדוף אחר יצרנית הרכב הגרמנית. בשנה שעברה הודיעו התובעים בגרמניה כי הם חוקרים את וינטרקורן בחשד להטיית השוק. במרץ פשטו הרשויות בגרמניה על מטה החברה, זאת כחלק מהחקירה על השימוש בתוכנה לזיוף תוצאות בדיקות הזיהום.  

מתיאס מולר, מנכ"ל פולקסווגן , צילום: גטי אימג מתיאס מולר, מנכ"ל פולקסווגן | צילום: גטי אימג'ס מתיאס מולר, מנכ"ל פולקסווגן , צילום: גטי אימג

תגיות