אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נציגי צה"ל חתמו עם האוצר: תוספת של מאות שקלים ללוחמים בקבע צילום: אי פי איי

נציגי צה"ל חתמו עם האוצר: תוספת של מאות שקלים ללוחמים בקבע

ההסדר הוא בהמשך להסכם הגג משנת 2015 בין האוצר להסתדרות שמעניק תוספת של 7.5% בשכר למשרתי הקבע ויתר עובדי הגופים הביטחוניים. ההסכם אמור להטיב עם הדירוגים הנהנים משכר גבוה יותר, בראשם הלוחמים

21.05.2017, 19:07 | עמרי מילמן

בהמשך להסכם הגג מ-2015 בין האוצר להסתדרות שהעניק תוספת של 7.5% בשכר (שבהמשך נוסף להן עוד 0.25% בתמורה לדחייה בתוספת השכר) חתמו ביום חמישי נציגי צה"ל ומערכת הביטחון יחד עם נציגי האוצר על סיכום המסדיר את התוספת גם למשרתי הקבע ויתר עובדי הגופים הביטחוניים. במסגרת ההסכם, גם משרתי הקבע היו אמורים להנות מאותה תוספת, ואכן קיבלו את התוספת במסגרת הפעימה הראשונה ביוני 2016, אולם לאור הדירוגים השונים בצה"ל הקובעים שכר שונה לבעלי תפקידים שונים, ההסכם לא הותאם עד כה לצה"ל, ובפעימה השנייה, במרץ 2017 לא קיבלו משרתי הקבע כל תוספת.

ביום חמישי האחרון חתמו שני הצדדים על סיכום המסדיר את התוספת בשכר לפי הדירוגים השונים, שאמורה להטיב עם הדירוגים הנהנים משכר גבוה יותר, בראשם הלוחמים, בסכומים של עד מאות שקלים בחודש. שלוש הפעימות הבאות שיביאו לגידול של 7.5% בסופו שלד דבר בשכר הממוצע לפי דירוג אמורות להסתיים עד סוף 2019.

חיילים, צילום: bigstock חיילים | צילום: bigstock חיילים, צילום: bigstock

במרץ האחרון נחתם הסכם בין משרד הביטחון לאוצר שנועד להעלות את שכרם של משרתי הקבע הראשוני במסגרת התוכנית הרב שנתית (תר"ש) גדעון וסיכום התקציב הרב שנתי בין האוצר לביטחון. ההסכם קבע תוספות של מאות שקלים למשרתים בשנתם הראשונה, כאשר נגדים במחסני החירום של צה"ל זכו להסכם ייחודי עם תוספות גדולות יותר, ובעלי מקצועות עם ביקוש גבוה, כמו למשל הסייבר, קיבלו תוספות של עד 2,500 שקל בחודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות