אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבינלאומי הפחית הוצאות שכר - ושיפר את השורה התחתונה והתשואה להון צילום: אוראל כהן

הבינלאומי הפחית הוצאות שכר - ושיפר את השורה התחתונה והתשואה להון

הבנק סיים את הרבעון הראשון עם עלייה של 13% ברווח הנקי ל-166 מיליון שקל. הרווח משקף לבעלי המניות תשואה על ההון של 9.3% זאת לעומת תשואה של 8.5% ברבעון המקביל אשתקד

23.05.2017, 11:10 | רעות שפיגלמן

הבנק הבינלאומי מסכם את הרבעון הראשון של השנה עם עליה של 13% ברווח הנקי שמסתכם ב-166 מיליון שקל. הרווח משקף לבעלי המניות תשואה על ההון של 9.3% זאת לעומת תשואה של 8.5% ברבעון המקביל אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

דירקטוריון הבנק החליט על חלוקת דיבידנד בהיקף של 70 מיליון שקל בגין תוצאות הרבעון הראשון. הכנסות הריבית של הבנק מסתכמות ב-562 מיליון שקל – עליה של 7% כמעט וההכנסות מעמלות עלו בשיעור של 2% והן מסתכמות ב-334 מיליון שקל.

תיק האשראי של הבנק לציבור צמח במהלך הרבעון בשיעור נמוך יחסית של 0.8% והוא עומד על 78.8 מיליארד שקל. כמו ביתר הבנקים שפרסמו עד כה את הדוחות הרבעוניים שלהם בולטת מגמה של צמצום בהיקף המשכנתאות.

כך, היקף המשכנתאות שהעמיד הבנק במהלך הרבעון הראשון הוא כמיליארד שקל – ירידה של 30% ונתחו של הבנק בעוגת המשכנתאות החדשות שלקח הציבור בין החודשים ינואר עד מרץ ירד מנתח של 9% ל-8%. היקף המשכנתאות במשק כולו ברבעון הראשון השנה ירד בכ-12.7% לעומת הרבעון המקביל ועמד על 13 מיליארד שקל.

בהסתכלות לסגמנטים השונים בתיק האשראי חלה עליה בהיקף האשראי למשקי בית (ללא דיור) עם יתרת תיק הלוואות בהיקף של 18.3 מיליארד שקל – עליה של 2.7%. כמו כן ניכרת עליה של כמעט 4% באשראי לעסקים קטנים וזעירים וירידה באשראי לעסקים גדולים.

הבנק הבינלאומי כמו כלל המערכת הבנקאית נדרש לשפר את היעילות התפעולית שלו – כאשר פירוש הדבר צמצום הוצאות. היעילות נמדדת כהיקף ההוצאות לעומת ההכנסות. הבנק מציג יחס יעילות של 68.8% זאת לעומת של 73.5% ברבעון המקביל. ניכר צמצום בהוצאות השכר שהסתכמו ב- 414 מיליון שקל – ירידה של 4.6% בשל צמצום במצבת העובדים. לשורה התחתונה תרמה גם הכרה ברווח הון בהיקף של 30 מיליון שקל כתוצאה ממכירת נכסים, כמו למשל הבניין שמכר הבנק בסמוך למגדל שלום בתל אביב.

 

 

סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי , צילום: אוראל כהן סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי | צילום: אוראל כהן סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי , צילום: אוראל כהן

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות