אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלו הבכירים שייהנו מהטבות השכר של כחלון צילום: אוראל כהן

אלו הבכירים שייהנו מהטבות השכר של כחלון

ההטבות לבכירי המגזר הציבורי שכוללות חבילת פרישה משולבת בתקופת צינון, פיצוי על ימי מחלה צבורים והצמדה רק למדד חיובי ייכנסו לתוקף היום. בין המוטבים: מנכ"ל משרד הביטחון ומנהל רשות המסים

25.05.2017, 06:53 | עמרי מילמן

שורת ההטבות החדשות שיקבלו בכירי המגזר הציבורי בעקבות תיקונים שקידם אגף הממונה על השכר במשרד האוצר בשבועות האחרונים צפויה להטיב עם מרבית

הבכירים במגזר הציבורי בדרך זו או אחרת.

ההחלטה שתיכנס לתוקף היום, זו הקובעת כי מנכ"לים שיפרשו אחרי גיל 50 עם ותק של מעל 10 שנים יוכלו להמיר חלק (כ־25%) מימי המחלה שלהם שלא נוצלו לתשלום עם פרישתם, רלוונטית בעיקר לאלו שצמחו במגזר הציבורי ולא נחתו כמינוי פוליטי יחד עם השר שלהם. אותם בכירים שצברו ותק, סביר להניח שצברו מספיק ימי מחלה, שיהפכו את אותה הטבה לסכום משמעותי שיכול להגיע לעשרות אלפי שקלים.

כך למשל נציב שירות המדינה הפורש, משה דיין, יהנה מהטבה זו מאחר והוא נמצא בשירות המדינה כבר שנים רבות, וכמוהו גם מנהל רשות המסים, משה אשר, הממונה על השכר, ערן יעקב כאשר יסיים תפקידו עוד מספר שנים ומנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור.

מנכ"לים צעירים יחסית, כמו למשל של משרדי הבריאות והתחבורה, יהנו מאותה הטבה רק אם יישארו עוד שנים רבות ויצברו ותק במשרתם הנוכחית.

ההטבה השנייה שנועדה להשוות את תנאי הצמדת השכר של המנכ"לים לשל יתר בעלי החוזים האישיים במגזר הציבורי, קובעת כי שכרם שמוצמד למדד המחירים לצרכן, לא יוכל לרדת, אלא רק לעלות.

ההטבה השלישית קובעת כי במקום 11 חודשי תשלום כפיצוי תקופת הצינון של הבכירים שמסיימים את כהונתם, יקבלו הבכירים 12 חודשים של תגמול שהיקפו 70% משכרם שעומד על כ־40 אלף שקל.

כל דרגי הביניים והיועצים הבכירים יקבלו באופן אוטומטי פיצוי כזה, מבלי שתיבחן הפגיעה ביכולת ההשתכרות שלהם בעקבות הצינון הנדרש מתוקף תפקידם. כך הפך כחלון את הפיצוי על הצינון לחבילת פרישה נדיבה.

משה אשר, מנהל רשות המסים, צילום: עומר מסינגר משה אשר, מנהל רשות המסים | צילום: עומר מסינגר משה אשר, מנהל רשות המסים, צילום: עומר מסינגר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות