אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ראש הסוכנות לביטחון לאומי מודה שבידיו הקלטות המוכיחות את הקשר בין טראמפ לרוסיה צילום: איי אף פי

דיווח: ראש הסוכנות לביטחון לאומי מודה שבידיו הקלטות המוכיחות את הקשר בין טראמפ לרוסיה

ראש ה-NSA מייקל רוג'רס הודה בשיחה סגורה עם עובדיו כי בידי הארגון קיימות מספר הקלטות, שבהן נשמעים אנשי מפתח במטה טראמפ ובכירים במודיעין הרוסי דנים בדרכים לפגוע בהילארי קלינטון

26.05.2017, 20:00 | שירות כלכליסט

ראש ה-NSA מייקל רוג'רס, מי שאחראי על סוכנות הביון הממשלתית של ארה"ב העוסקת בין היתר באיסוף של מודיעין המבוסס על אותות אלקטרוניים (Sigint), אמר בשיחה סגורה עם עובדי הסוכנות כי בידי ה-NSA מצויות הקלטות רגישות של בכירים בצוותו של טראמפ המוכיחות לכאורה את הקשר בין אנשיו של טראמפ לרוסיה - כך עולה מדיווח שפרסם היום העיתון הבריטי "אובזרוור".

על פי הדיווח, המבוסס על עדויות של בכירים בסוכנות שנכחו בפגישה (שאף צולמה ושודרה לסניפים של הסוכנות בעולם), הודה רוג'רס בפני הנוכחים שהנשיא טראמפ ביקש ממנו להטיל ספק ביושרו של ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי, שהודח על ידי טראמפ. רוג'רס סירב לעשות זאת, וכפי שהסביר הוא אמר לנשיא: "אני יודע שלא תאהב זאת, אבל עלי לספר את מה שראיתי" (התייחסות אפשרית למידע מודיעיני ספציפי שהגיע לידי הסוכנות ומבסס קשר בין הקרמלין לבין אנשיו של טראמפ - ש"כ).

טראמפ בישראל. בדרך לטלטלה?, צילום: ynet טראמפ בישראל. בדרך לטלטלה? | צילום: ynet טראמפ בישראל. בדרך לטלטלה?, צילום: ynet

לאחר מכן הוסיף רוג'רס כי אותות סיגינט, המוכיחים כי קיימים קשר כזה, קיימים: "אין בכלל שאלה אם לנו יש ראיות על התערבות בבחירות ומגעים אפשריים עם הרוסים", אמר רוג'רס. למרות שראש ה-NSA לא התייחס באופן ספציפי לחומר המודיעיני שאותו הזכיר, בכירים בסוכנות המקורבים לנושא מסרו ל"אובזרוור" שהוא התכוון להקלטות משנת 2016 שבהן מתועדות שיחות בין בכירים במודיעין הרוסי ואנשי מפתח במטה טראמפ. בשיחות אלה נשמעים הצדדים דנים לכאורה בדרכים ושיטות לפגוע בהילארי קלינטון.

בכירים שיצאו מאותה שיחה אמרו כי התרשמו מכנותו של רוג'רס באשר ליחסיו עם ממשל טראמפ, וטענו כי רוג'רס אמר להם כי אינו מעוניין להפוך את הסיטואציה המורכבת ל"פוליטית" מעבר לנסיבות שיצר הנשיא טראמפ. אנשי הביון של וושינגטון אינם מורגלים לקחת חלק במשחק הפוליטי בוושינגטון, אך לפי האובזרוור נראה כי בקשת הנשיא להתערבות של אנשי הסוכנות נגד עמיתיהם ב-FBI עלולה לגבות ממנו מחיר יקר.

אם יוכח בסופו של דבר קשר בין אנשיו של טרמאפ לרוסים במהלך מערכת הבחירות עשוי הדבר להיות ה"אקדח המעשן" בפרשה המאיימת לטלטל את ממשל טראמפ. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות