אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מינוי איוב קרא לשר התקשורת - הבדיחה על חשבוננו צילום: אוהד צויגנברג

מינוי איוב קרא לשר התקשורת - הבדיחה על חשבוננו

המינוי של איוב קרא מבטא את הזלזול העמוק שראש הממשלה חש כלפי המוסדות הדמוקרטיים

29.05.2017, 06:45 | אדריאן פילוט

בואו לא נתמם: כל מינוי של שר הוא בסופו של דבר מינוי פוליטי שמשרת אינטרס כלשהו, סותם חור, מונע מלחמה פנימית או מחזיר טובה למישהו. אופיר אקוניס מונה לשר החלל ואין קשר בינו לבין הכוכבים. גם כשראש הממשלה בנימין נתניהו בחר את יאיר לפיד לתפקיד מנהל הכספים האולטימטיבי של הישראלים, האחרון לא היה כלכלן דגול - ואף אחד לא הרים גבה. בסופו של דבר, בכל משרד ומשרד יש פקידות ממשלתית מקצועית ומוכשרת שמובילה את השר.

קראו עוד בכלכליסט

אף אחד לא רוצה להיות שר התקשורת?

ובכל זאת, למינוי ההזוי של איוב קרא לשר התקשורת - אין דרך אחרת לתאר את המינוי הזה - יש טעם מר במיוחד שמעורר תחושה של עליית מדרגה, או ליתר דיוק ירידת מדרגה. אולי זו הצורה: "בוקר טוב, שר התקשורת קרא?" העיר נתניהו את קרא, שישן בחדרו במלון בנורבגיה וספק אם הבין באיזה במצב תודעתי הוא נמצא: רדום, חולם, חולם בהקיץ או ער. אולי זה קשור לעובדה שכל שר אחר ששמו עלה בהקשר של המשרד - מירי רגב, יריב לוין ויובל שטייניץ - החליט לבסוף לוותר על התענוג.

המקרה מזכיר את קליגולה, הקיסר שרצה למנות את סוסו לקונסול. זה לא ניסיון להעליב את קרא. מי שצריך להיעלב מהסיפור הזה הוא הציבור, צילום: אוהד צויגנברג   המקרה מזכיר את קליגולה, הקיסר שרצה למנות את סוסו לקונסול. זה לא ניסיון להעליב את קרא. מי שצריך להיעלב מהסיפור הזה הוא הציבור | צילום: אוהד צויגנברג המקרה מזכיר את קליגולה, הקיסר שרצה למנות את סוסו לקונסול. זה לא ניסיון להעליב את קרא. מי שצריך להיעלב מהסיפור הזה הוא הציבור, צילום: אוהד צויגנברג

אין באמת כל קשר בין קרא לתקשורת וספק אם יהיה, וזו הסיבה היחידה שבגללה נתניהו מינה אותו. נתניהו רצה להמשיך לכהן כשר התקשורת והמינוי הזה בא לפתור מכשול טכני שנוצר כשיו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג והתנועה לאיכות השלטון הגישו עתירה לבג"ץ וחייבו את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לבדוק את ניגוד העניינים של נתניהו בשוק התקשורת.

נתניהו ימשיך בפועל לכהן כשר התקשורת - זה דבר גלוי, כל מי שיושב בכנסת ובממשלה יודע זאת וכך גם הציבור. כולם יודעים אבל אף אחד לא ממש מתרגש מזה, בטח שלא נתניהו.

ספינים לא מתים, הם רק מתחלפים

ובכל זאת, הפעם נראה שראש הממשלה באמת הגזים. המקרה הזה מזכיר את הסיפור על קליגולה, הקיסר הרומי שרצה למנות את סוסו האהוב אינקיטאטוס לקונסול. ההשוואה הזאת לא נועדה להעליב את קרא. מי שצריך להיעלב מהסיפור הזה הם הציבור, חברי הכנסת ושאר שומרי הסף של מדינת ישראל.

המינוי של סוסו של קליגולה מעולם לא יצא לפועל: זה היה ספין - אחד הראשונים בהיסטוריה - שבאמצעותו ביקש קליגולה לבטא את הזלזול העמוק שחש כלפי המוסדות הפוליטיים של האימפריה הרומית ובעיקר להביע את הבוז הגדול שרחש לסנטורים, שהיו בעיניו חבורה של חנפנים והססנים.

עדות נוספת לגישתו של נתניהו קיבלנו באירוע שהתרחש אתמול באולם משרד החוץ: מסיבת הפרידה לנציב שירות המדינה משה דיין. לדיין אין מחליף וזהות ממלא המקום שלו טרם התבררה סופית. ממחר, אין נציב לשירות המדינה בישראל ואין מי שיחתום על עשרות המסמכים שעליהם חתם דיין מדי יום כדי להבטיח ששירות המדינה יהיה מקצועי ונטול פניות פוליטיות. ה"אין נציב", מצטרף ל"אין ראש מועצה לביטחון לאומי" ול"אין ראש מערך הסברה". בסופו של דבר, גם מינויו של קרא הוא ל"אין שר תקשורת".

המקרה מזכיר את קליגולה, הקיסר שרצה למנות את סוסו לקונסול. זה לא ניסיון להעליב את קרא. מי שצריך להיעלב מהסיפור הזה הוא הציבור
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
אין לי שום בעיה עם זה, וגם לציבור לא צריכה להיות בעיה
שר התרשורת לא שולט בתקשורת עצמה-בשביל זה יש טייקונים שהם הבעלים של כלי התקשורת. כל פעם שאני שומע עיתונאי\עורך מספר כמה הוא עצמאי וכמה הבעלים לא מתערב אני נקרע מצחוק-כלי התקשורת לא ממש רווחיים כלכלית-איזה צורך יש לטייקון בכלי תיקשורת לא רווחי?? למי שלא מבין למה הציבור נוטש את התקשורת הממוסדת עדיין חושב שהציבור לא עשה את הקישור הזה בעצמו ומזלזל בציבור.
אביבית  |  19.06.17
8.
הכל פוליטי
אני בטוח שלא הזדעזעת שרבין קנה את הסכם אוסלו בכיבודים ומשרת שר, מעשה עם תוצאות הרבה יותר הרסניות ממינוי איוב קרא לשר התקשורת. בטח גם לא הזדזעת שאברמוביץ קרא לעיתונאים למעול בתפקידם ולאתרג את שרון וחשף את פרצופה של התקשורת. אז תרשה לי לא להזדעזע ואפילו לברך על מינוי שר דרוזי שמבטא את הברית בין המדינה לדרוזים.
יוסי  |  31.05.17
לכל התגובות