אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפגניסטן: 80 הרוגים בפיצוץ ענק ליד שגרירות גרמניה צילום: אי פי איי

אפגניסטן: 80 הרוגים בפיצוץ ענק ליד שגרירות גרמניה

עשרות נהרגו ולפחות 350 נפצעו בפיצוץ מכונית תופת בלב הרובע הדיפלומטי בבירה, סמוך לארמון הנשיאות, משרד החוץ ושגרירויות רבות. גרמניה: "עובדים בשגרירות נפגעו". ענני עשן שחורים נצפו מעל מרכז העיר וההדף האדיר ניפץ חלונות של מבנים ברדיוס קילומטר מזירת הפיצוץ. בין היתר ניזוקה גם שגרירות צרפת

31.05.2017, 12:22 | ynet

מאות נפגעים בפיגוע ענק בלב הרובע הדיפלומטי של בירת אפגינסטן. לפחות 80 בני אדם נהרגו ויותר מ-350 נפצעו הבוקר (יום ד') בפיצוץ מכונית תופת סמוך לשגרירות גרמניה בקאבול, השוכנת ליד משרדי ממשלה רבים ושגרירויות זרות נוספות. ממשרד החוץ הגרמני נמסר כי הפיגוע אירע בפתח השגרירות וכי "עובדים במקום נפגעו". מהרשויות נמסר כי מרבית ההרוגים הם אזרחים, ועדיין לא ברור אם וכמה אזרחים זרים נפגעו בפיגוע הענק.

קראו עוד בכלכליסט

"הפיגוע אירע בצמוד לשגרירות הגרמנית ונפגעו בו אזרחים ואנשים נוספים שפועלים למען עתיד טוב יותר לאפגנים", מסר שר החוץ הגרמני זיגמר גבריאל. "זה בזוי במיוחד שדווקא אלו האנשים שהותקפו".

ענני עשן שחורים נצפו מעל מרכז העיר, באזור סמוך לארמון הנשיאות ולשגרירויות זרות, ובתים במרחק של מאות מטרים מהפיצוץ נפגעו, בין היתר שגרירויות גרמניה וצרפת. לפי שעה כאמור לא ברור אם אזרחים זרים נפגעו בפיצוץ. אף ארגון עדיין לא לקח אחריות לפיגוע, אך הטליבאן וארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) ביצעו פיגועים דומים במדינה בעבר. עם זאת, דובר הטליבאן אמר לרשת "אל-ג'זירה" כי ארגונו אינו אחראי לפיגוע.

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

 , צילום: אי פי איי צילום: אי פי איי  , צילום: אי פי איי

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

 , צילום: אי פי איי צילום: אי פי איי  , צילום: אי פי איי

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

לפי הדיווחים מקאבול, הפיגוע אירע בשיאה של שעת העומס כאשר הכבישים מלאים בנוסעים. מכונית התופת ככל הנראה התפוצצה בצומת עמוס במיוחד, כך לפי משרד הפנים האפגני, אך לא נמסר המיקום המדויק של הפיצוץ. הפיצוץ היה כל כך עז שכ-30 כלי רכב שהיו בסמוך נהרסו או אף הושמדו. חלונות בחנויות, מסעדות ובניינים ברדיוס של קילומטר נופצו מההדף.

השכונה שבה אירע הפיגוע נחשבת דווקא אחר האזורים הבטוחים יותר בקאבול בשל השגרירויות הזרות ומשרד הממשלה שבה שמאובטחים ומוגנים כולם על ידי חומות וגדרות בגובה 3 מטרים וכמובן צוותי צבא ומשטרה רבים. השגרירות הגרמנית, משרד החוץ האפגני והארמון הנשיאותי כולם נמצאים במרחק קטן מאזור הפיצוץ, ובשכונה ממוקמות גם השגרירויות של בריטניה, קנדה, טורקיה, איראן וסין.

 

בחודש שעבר הכריז הטליבאן על תחילת "מתקפת האביב", במהלכה יבנה את הבסיס הפוליטי שלו במדינה, תוך כדי התמקדות במתקפות צבאיות על הקואליציה הבינלאומית ועל כוחות הביטחון האפגנים.

צבאות ארצות הברית ואפגניסטן נלחמים בטליבאן כבר יותר מ-15 שנה. לארה"ב יש כיום יותר מ -8,000 חיילים באפגניסטן, אשר מאמנים כוחות מקומיים ומסכלים פעולות טרור. בשנה האחרונה הכוחות האמריקנים והבריטים לחמו כדי להחזיר לשליטת ממשלת אפגניסטן את מחוז הלמנד שנכבש ע"י הטליבאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות