אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הורים, זכרתם? מחר - היום האחרון לבחירת מסלול בתוכנית "חיסכון לכל ילד" צילום: שאטרסטוק

הורים, זכרתם? מחר - היום האחרון לבחירת מסלול בתוכנית "חיסכון לכל ילד"

לפי נתונים שפרסם האוצר מוקדם יותר החודש, ל-1.2 מיליון ילדים עדיין לא נבחר מסלול; מי שלא יבחר - המדינה תעשה זאת עבורו באמצעות מנגנון ברירת מחדל

31.05.2017, 19:41 | עמרי מילמן

מחר, 1 ביוני, הוא היום האחרון לבחירת מסלול בתוכנית "חיסכון לכל ילד" של משרד האוצר.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת תוכנית חיסכון לכל ילד, שנכנסה לתוקף בינואר האחרון, המדינה הגדילה ב־50 שקל לחודש את קצבאות הילדים שקוצצו בממשלה הקודמת. כספים אלה מופנים כעת לחיסכון חודשי לילד. להורים ניתנה האפשרות להכפיל את הסכום על חשבון קצבת הילדים.

המדינה נתנה להורים כחצי שנה - עד מחר, כולל  - לבחור דרך אתר הביטוח הלאומי אם הם מעוניינים לחסוך בבנק או בקופת גמל. מי שלא יבחר באחד הגופים, תוכנית החיסכון עבור ילדיו תיפתח על פי המפתח הבא: עבור ילדים עד גיל 15 הכספים יופקדו באקראי באחת מחברות הגמל, ומגיל 15 והלאה הכספים יופקדו בבנק אשר אליו משולמת קצבת הילדים, וזאת באופן רטרואקטיבי מינואר 2017.

את החיסכון ניתן למשוך החל מגיל 18, אז נותנת המדינה גם מענק של 500 שקל. מי שימתין לגיל 21 יזכה למענק נוסף של 500 שקל.

(ארכיון), צילום: שאטרסטוק (ארכיון) | צילום: שאטרסטוק (ארכיון), צילום: שאטרסטוק

במסגרת מכרז שפרסם האוצר נבחרו 9 בנקים ו-12 קופות גמל.

מנתונים שפרסם האוצר מוקדם יותר החודש עולה כי 1.2 מיליון ילדים לא הצטרפו עדיין לתוכנית חיסכון לכל ילד. מהנתונים עולה כי כ- 945 אלף מההורים פתחו תוכנית חיסכון בקופות גמל, וכ-618 אלף מהם - בבנקים.

להורים שטרם בחרו אפיק חיסכון, המדינה תבצע בחירה באמצעות מנגנון ברירת המחדל. לילדים עד גיל 15 תיפתח תוכנית החיסכון בקופת הגמל באופן אקראי, ולילדים מעל גיל 15 תיפתח תוכנית חיסכון בבנק.

אם החיסכון מנוהל בקופת גמל, ניתן להעביר את הכספים בכל שלב של החיסכון לקופת גמל אחרת אך לא לבנק. אם החיסכון מנוהל בבנק, לא ניתן להעביר את הכספים לבנק אחר או לקופת גמל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות