אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרורית שטיינמץ, שמונתה למ"מ נציב שירות המדינה, ניהלה את שיפוץ מעון רה"מ צילום: גיא אסיאג

דרורית שטיינמץ, שמונתה למ"מ נציב שירות המדינה, ניהלה את שיפוץ מעון רה"מ

שטיינמץ קפצה לקדמת הבמה אחרי הרחקתו של עזרא סיידוף, החשוד המרכזי בפרשת מעונות רה"מ, ממשרד ראש הממשלה בסוף 2015

01.06.2017, 08:23 | אדריאן פילוט
"הודות לכם, קיבלנו תקציב כדי לסייד את הקירות", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא ארה''ב דונלד טראמפ ורעייתו, כאשר אירח אותם במעונו לפני כשבועיים.

ל"כלכליסט" נודע כי מי שעומדת מאחורי אישור התקציב והביצוע היא מנהלת אגף התקציבים והפרויקטים במשרד ראש הממשלה, דרורית שטיינמץ, שנבחרה על ידי נתניהו עצמו ביום ראשון האחרון כממלאת מקום נציב שירות המדינה, כפי שנחשף באתר "כלכליסט". 

בנימין ושרה נתניהו מארחים במעונם את מלניה ודונלד טראמפ , צילום: אבי אוחיון לע"מ   בנימין ושרה נתניהו מארחים במעונם את מלניה ודונלד טראמפ | צילום: אבי אוחיון לע"מ בנימין ושרה נתניהו מארחים במעונם את מלניה ודונלד טראמפ , צילום: אבי אוחיון לע"מ

שטיינמץ צפויה להחליף זמנית את משה דיין שסיים את קדנציה בת שש שנים בתחילת השבוע. פרסום מינויה הצפוי של שטיינמץ התקבל במשרד ראש הממשלה

בתדהמה, שכן היא איננה שייכת לסביבתו הקרובה של ראש הממשלה. היא הוגדרה על ידי גורמים כאחת הדמויות הזוטרות ביותר בסביבתו של ראש הממשלה, וכי נתניהו לא נהג להכניס אותה באופן סדיר לישיבות.

מנגד, גורמים אחרים הגדירו את שטיינמץ כאחת שיודעת "להזיז דברים" ומקצוענית מהמדרגה הראשונה. שטיינמץ היתה עד לפני שנה וחצי פקידה אלמונית. היא קפצה לקדמת הבמה אחרי הרחקתו של עזרא סיידוף (החשוד המרכזי בפרשת מעונות ראש הממשלה) ממשרד ראש הממשלה בסוף 2015. גורמים בסביבת ראש הממשלה אישרו כי מעמדה של שטיינמץ התחזק אחרי ביצוע השיפוץ בבית ראש הממשלה לקראת ביקור טראמפ.

העובדה ששטיינמץ הועדפה על פני שני מועמדים אחרים בעלי ניסיון רב יותר - יוסי קטריבס ואהוד (אודי) פראוור - מחזקת את ההערכה כי נתניהו נחוש למנות את מיכל עבאדי־בויאנג'ו לתפקיד הנציב באופן קבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות