אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היזמים הישראלים שיוצאים להציל את חתולי הרחוב

היזמים הישראלים שיוצאים להציל את חתולי הרחוב

הכירו את שוקאט, התקן מתקפל פשוט וזול שנועד לאפשר לחתולים לשתות גם כשאין מי שישקה אותם. הרעיון: להציל את חייהם כדי למנוע סבל ולאפשר להם להיפטר בשבילנו מעכברים, מקקים ונחשים בקיץ

03.06.2017, 09:00 | ניצן סדן
הקיץ הישראלי הוא קשה מנשוא עבור חתולי הרחוב: על אף שבערים רבות יש אנשים טובי לב שמשאירים עבורם מים, חתולים רבים מתים בצמא. שלושה יזמים החליטו לעשות משהו בעניין - ולא באמצעות טכנולוגיה מתקדמת, פלטפורמת תוכנה או אלגוריתמיקה - אלא באמצעות התקן פשוט ויעיל שמסוגל להציל חיים.

קראו עוד בכלכליסט

הכירו את שוקאט - התקן מתקפל קטן שאפשר להצמיד לברזיות ציבוריות, צינורות מים של מזגנים, ברזים מטפטפים בגינות ובעצם כל מקור מים זורמים. במקום שהנוזל יתייבש בשמש, הוא נאגר בשוקאט, להנאת החתולים. עוד אפשרות היא פשוט למלא את השוקאט בכל הזדמנות ולתת לחתולים לשתות גם במקומות שבהם אין מים בדרך קבע.

הרעיון מאחורי הפיתוח, שעלה לאתר מימונה, הוא גם להציל את חתולי הרחוב ולמנוע מהם מוות מייסר ומיותר וגם לאפשר להם למלא את התפקיד שלהם בחברה: הדברה אקולוגית. כמדינה שטופת שמש, הקיץ הוא העונה של מזיקים כעכברים, חולדות ומקקים ושל מבקרים נדירים אך מסוכנים כנחשים. כל אלה מחוסלים במיומנות בידי חתולי הרחוב, שבקיץ אנו זקוקים להם יותר מתמיד.

התקן שוקאט נבדק בידי בוחן בטא התקן שוקאט נבדק בידי בוחן בטא התקן שוקאט נבדק בידי בוחן בטא

אתרי מימון המונים בינלאומיים הם פלטפורמה פופולרית מאוד עבור פרויקטים שונים בתחום רווחת בעלי החיים, בעוד בארץ נדיר יחסית להיתקל במיזמים שכאלה. הדבר מפתיע, בהתחשב במספר העצום של היזמים היצירתיים בישראל, והעובדה שאנחנו חברה שאוהבת חיות מחמד.

לדברי היזמים שמאחורי שוקאט – אסף גורנר, בן ארצי ומלי לוי – בכמה מניסויי הפיילוט של שוקאט חיבלו עוברי אורח במוצר. לראייתם, אם יופצו יותר התקני שוקאט, תעלה המודעות אליהם ואנשים יבינו שמדובר בניסיון לעזור גם לחתולים וגם להם עצמם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות