אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לופטהנזה מתחרטת? בוחנת את דחיית הרכישה של מטוסי בואינג 777X צילום: רויטרס

לופטהנזה מתחרטת? בוחנת את דחיית הרכישה של מטוסי בואינג 777X

בחברת התעופה בוחנים את ההזמנה למטוסי הענק של היצרנית האמריקאית: "ייתכן שרכשנו יותר מדי מהם, ופחות מדי מטוסי A350 של איירבוס"

02.06.2017, 11:00 | בלומברג

חברת לופטהנזה שוקלת לדחות את ההזמנות שלה למטוסי 777X החדשים של בואינג - הנמצאים עדיין בפיתוח - בשל חשש מהעלות והממדים של המטוס העצום, נוכח סקירה של צי המטוסים של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה לגבי לוח הזמנים החדש של ההזמנות הוגדרה כ"דחופה", וייתכן שהחברה תודיע עליה כבר בספטמבר, זאת לפי מצגת של מנכ"ל חברת התעופה, קרסטן ספור. ייתכן כי החברה הגרמנית תרכוש מטוסי איירבוס SE A350 נוספים, בעלי קיבולת קטנה יותר מבואינג, היכולה לשאת עד 400 נוסעים.

"אנו לא בטוח אם הזמנו מספיק מטוסי A350, ואם לא הזמנו יותר מדי מטוסי X777", אמר ספור בישיבת הנהלה. "עלינו לשקול כעת את דחיית רכישת מטוסי X777 מבואינג ולאפשר את כניסתם ההדרגתית לחברה, או להגדיל את הרווחיות שלנו כדי לממן השקעות בצי המטוסים שכבר היינו צריכים לעשות".

קרסטן ספור, צילום: רויטרס קרסטן ספור | צילום: רויטרס קרסטן ספור, צילום: רויטרס

אם תתקבל החלטה כזו, הדבר יהיה מכה קשה לבואינג, שהחתימה את חברת לופטהנזה כלקוחה שתשיק את מטוסי ה-X777. לחברה בשיקגו יש צבר הזמנות למטוס בהיקף של כ-125 מיליארד דולר, כשרוב ההזמנות מגיעות בעיקר מחברות החוות לאחרונה טלטלות. יותר מ-75% מ-306 ההזמנות מגיעות מחברות תעופה ממדינות המפרץ, שם מחירי הנפט הנמוכים מאטים את הכלכלה ופוגעים בביקוש לטיסות.

המשלוחים של ה-X777 - הדגם החדיש של ה-777 - צפויים להתחיל ב-2020.

דובר לופטהנזה אמר שסקירת ההזמנה בספרי החברה היא נוהל שגרתי בכל חברת תעופה, וכי החברה לא מתכוונת להגיב בכל הנוגע לדיונים פנימיים.

תגיות