אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלוס500 טסה ב-9% בעקבות הודעה על רכישת חוזרת של מניות

פלוס500 טסה ב-9% בעקבות הודעה על רכישת חוזרת של מניות

החברה הישראלית הנסחרת בלונדון הודיעה על תוכנית אגרסיבית לרכישה חוזרת של כ-10% ממניותיה עד סוף אוגוסט; גם הדיבידנד שתחלק בעוד חודש עודד את המשקיעים

03.06.2017, 10:57 | דרור רייך
מניית פלוס500 הישראלית טסה אתמול (ו') ב-9% בבורסה של לונדון, על רקע הודעת החברה על תוכנית אגרסיבית שכוללת רכישה חוזרת של כ-10% ממניותיה עד סוף אוגוסט השנה. המשקיעים מבינים שמדובר בכסף גדול וברכישה שתתבצע במהירות ומיהרו להשתתף בחגיגה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בעד 11.5 מיליון מניות החברה בהיקף של עד 10 מיליון דולר, כאשר לחברה יש בסך הכל כ-115 מיליון מניות. "למרות חוסר הוודאות הרגולטורי בתחום, הקנייה החוזרת של המניות ביחד עם הדיבידנד שנחלק ביולי יוכלו לספק תשואה נאה לבעלי המניות", הסביר אסף אלימלך, מנכ"ל פלוס 500.

פלוס500 מרוויחה בעיקר כאשר יש תנודתיות בשוקי הון - לא משנה לאיזה כיוון. כפי שציין אלימלך, "מדד ה-VIX, המודד את התנודתיות בשווקים, הגיע לרמות נמוכות משמעותית, אך למרות זאת הרבעון הבא יהיה חזק וישמור על שולי הרווח".

נפילה חדה של 30%

בסוף 2016, לאחר הודעה מצד הרגולטור הבריטי על תקנות חדשות לטובת שמירה על המשקיעים, מנית פלוס 500 נפלה בחדות - בכמעט 30% - וזאת תוך יום מסחר אחד.

המנכ"ל אסף אלימלך, צילום: אוראל כהן המנכ"ל אסף אלימלך | צילום: אוראל כהן המנכ"ל אסף אלימלך, צילום: אוראל כהן

פלוס 500 עוסקת במסחר מקוון בתחום חוזי ההפרשים (CFD-Contracts for Difference) על מניות, סחורות, מדדים, מט"ח ותעודות סל. חוזי הפרשים הם נגזרים פיננסיים שעוקבים אחר נכסי הבסיס, ובסופם מרוויח או מפסיד המשקיע את ההפרשים במחיר בין שערי הפתיחה והסגירה של העסקה, במינוף מאוד גבוה של של הכסף.

רשות ניהול הפיננסים של בריטניה (Financial Conduct Authority) הודיעה על הידוק הפיקוח על חוזי ההפרשים, לנוכח העובדה שאופיים לא בהכרח מוסבר היטב ללקוחות. הרשות צפויה לקבוע כללים נוספים, שיתרמו לביטחון המשקיעים.

פלוס 500 כבר הרגישה בעבר את נחת זרועו של הרגולטור הבריטי כאשר באמצע מאי 2015, נתגלה כי למחצית מהלקוחות הבריטים של החברה אין מסמכים שעומדים בחוקים למניעת הלבנת הון. בעקבות זאת הוקפאו החשבונות הבעייתיים. כך נמנעה כניסה של הלקוחות הקיימים, ונמנעה האפשרות לפתיחת חשבונות חדשים. מניית החברה הגיבה אז לאירועים בקריסה של למעלה מ-50% לשווי שוק של כ-420 מיליון ליש"ט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות