אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בראק אן וי מוכרת את בניין הקונסוליה הסינית בדיסלדורף לממשלת סין ב-14.8 מ' יורו

בראק אן וי מוכרת את בניין הקונסוליה הסינית בדיסלדורף לממשלת סין ב-14.8 מ' יורו

מחיר המכירה מגלם רווח של כ-13% על השווי ההוגן בספרים, כ-13.1 מיליון יורו נכון לדוחות מרץ 2017, ורווח של כ-74% על עלות הרכישה - כ-8.5 מיליון יורו

04.06.2017, 14:14 | אורן פרוינד

חברת הנדל"ן בראק קפיטל פרופרטיז אן.וי(בראק אן.וי) המתמקדת בנדל"ן בגרמניה ב-3 סקטורים: נדל"ן מניב למגורים, יזום למגורים ונדל"ן מניב מסחרי, הודיעה היום כי חתמה על הסכם נוטריוני למכירת בנין משרדים בדיסלדורף המשמש כקונסוליה הסינית בעיר לממשלת סין (הרוכשת) תמורת כ-14.8 מיליון יורו. מחיר המכירה מגלם רווח של כ-13% על השווי ההוגן בספרים (כ-13.1 מיליון יורו נכון לדוחות מרץ 2017) ורווח של כ-74% על עלות הרכישה (כ-8.5 מיליון יורו).

קראו עוד בכלכליסט

הנכס, בשטח להשכרה של כ-4,316 מ"ר, שימש בעבר כבניין משרדים למס' דיירים ועבר הסבה מהותית, לפני כשנתיים על מנת לענות על הדרישות הבטחוניות של הקונסול הסיני. בעקבות ההשכרה לקונסוליה הסינית גדל שכ"ד מהנכס לכ-720 אלף יורו בשנה, גידול של כ-20% בהשוואה לשכ"ד המקורי. עלות הרכישה (כולל עלויות עסקה) אותה תשלם הרוכשת מגלם עבורה תשואת שכ"ד של כ-4.5% ושווי למ"ר של כ-3,700 יורו.

נכס של בראק אן וי, צילום יח"צ נכס של בראק אן וי | צילום יח"צ נכס של בראק אן וי, צילום יח"צ

בשבוע שעבר הודיעה בראק אן.וי השלימה שש עסקאות לרכישת כ-591 יח"ד להשכרה בהנובר, אסן, לייפציג, ברמן ודיסלדורף, שנחתמו מתחילת השנה. השלמת העסקה השביעית, (5 מבנים עם כ-67 יח"ד בלייפציג) צפויה במהלך חודש יוני. מדובר בנכסים שנרכשו תמורת כ-51.4 מיליון יורו (כולל עלויות עסקה) ומניבים שכ"ד שנתי בהיקף של כ-2.7 מיליון אירו.

פרד גניה, ראש המחלקה הפיננסית בבראק אן.וי הסביר כי "כחלק מתהליך האופטימיזציה של תיק הנדל"ן שלנו אנו ממשיכים לממש נכסים שפוטנציאל ההשבחה בהם מומש לחלוטין ומתמקדים ברכישת נכסים המגלמים פוטנציאל השבחה ארוך טווח ומשמעותי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות