אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמהדע נפלה ב-7.5% בת"א בעקבות ביטול פרויקט עם שייר צילום: נטי לוי

קמהדע נפלה ב-7.5% בת"א בעקבות ביטול פרויקט עם שייר

מדובר בפרוייקט משותף של שתי החברות לפיתוח יישום נוסף ב-GVHD הכולל תכנית ניסוי בחלבון 'אלפא 1' אנטיטריפסין; הסיבה לביטול: גיוס איטי של חולים לניסויים והחלטה של שייר שהמוצר לא מהותי בסדר העדיפיות שלה

07.06.2017, 17:58 | דרור רייך

מניית חברת קמהדע הדואלית נפלה היום ב-7.5% בבורסה בתל אביב, לאחר שדיווחה למשקיעיה על ביטול הסכם שיתוף הפעולה עם חברת התרפות הבינלאומית שייר (Shire).

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בפרוייקט משותף של שתי החברות לפיתוח יישום נוסף ב-GVHD הכולל תכנית ניסוי בחלבון 'אלפא 1' אנטיטריפסין בעירוי (לטיפול במחלת השתל נגד המאכסן). על פי החברה, הסיבה לביטול נעוצה בגיוס איטי של חולים לניסויים והחלטה של שייר שהמוצר לא מהותי בסדר העדיפיות שלה. חשוב לציין שאין שינוי בשיתוף הפעולה העיקרי בין שייר לקמהדע.

קמהדע פיתחה קו מוצרים על בסיס חלבון האלפא 1 אנטיטריפסין (AAT) - חלבון המיוצר על ידי הכבד ומופק מפלסמה אנושית וידוע כבעל תכונות אנטי־דלקתיות. המוצר העיקרי של קמהדע המבוסס על ה־AAT הוא תרופת הגלסייה (Glassia) הניתנת בעירוי לטיפול בנפחת התורשתית שנגרמת מחוסר גנטי בחלבון אלפא 1. המוצר משווק בארה"ב לאחר שביולי 2010 קיבלה קמהדע את אישור ה־FDA לשיווקו.

באוקטובר האחרון קמהדע הרחיבה את השותפות האסטרטגית עם שייר בהסכם אספקה והפצה מחודש של תרופת ה-Glassia מבית קמהדע. ההסכם הוא לשלוש שנים, מ-2017 עד ל-2020, וההכנסות הצפויות ממנו יעמדו על לכל הפחות 237 מיליון דולר – עם אופציה להרחבה עד ל-288 מיליון דולר.

עמיר לונדון מנכ"ל קמהדע, צילום: נטי לוי עמיר לונדון מנכ"ל קמהדע | צילום: נטי לוי עמיר לונדון מנכ"ל קמהדע, צילום: נטי לוי

קמהדע מייצרת מוצרים המבוססים על חלבוני פלסמה והיא מתמקדת בתרופות יתום. כמו כן, היא תמשיך בייצור ה-Glassia עבור שייר עד לתום תקופת ההסכם. לאחר מכן זכאית שייר לייצר את המוצר בעצמה ולשלם לקמהדע תמלוגים מוסכמים. זוהי הרחבה רביעית של ההסכם בין שני הצדדים מאז ההתקשרות הראשונה בשנת 2010.

Glassia הוא מוצר הניתן בתמיסה נוזלית במצב מוכן לעירוי, המאושר כטיפול כרוני משמר, במבוגרים בעלי נפחת קלינית חמורה כתוצאה מחסר גנטי ב-AAT (חלבון המופק מפלזמה אנושית, בעל יכולת לווסת את מערכת החיסון, להגן על רקמות ובזכות תכונות אנטי דלקתיות ואנטי מיקרוביאליות). המוצר ניתן ניתן בהזרקה לווריד פעם בשבוע כדי להגדיל את הרמות של AAT בדם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות