אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותמ"ל הפקידה תוכנית ל-1,000 יח"ד באפולוניה בהרצליה ו-3,400 יח"ד באשדוד צילום: קובי גדעון

הותמ"ל הפקידה תוכנית ל-1,000 יח"ד באפולוניה בהרצליה ו-3,400 יח"ד באשדוד

בהרצליה התוכנית משלימה לתוכנית מגורים בת 3,000 יח"ד שאושרה בותמ"ל במרץ 2016. באשדוד התוכנית כוללת בניינים בני 8-10 קומות לצד מגדלים בני 18-30 קומות

07.06.2017, 19:02 | ענת דניאלי

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל) שבמנהל התכנון, בראשות סגן הממונה על התקציבים באוצר, ערן ניצן, החליטה היום על אישור תוכנית לשכונת מגורים בהרצליה הכוללת כ-1,000 יח"ד, וכן על הפקדת תכנית הכוללת כ-3,400 יח"ד באשדוד.

בהרצליה התוכנית משלימה לתוכנית מגורים בת 3,000 יח"ד שאושרה בותמ"ל במרץ 2016. תוכנית זו ממשיכה את המרקם הבנוי של צפון הרצליה לצד הגן הלאומי אפולוניה ובסמיכות לחוף הים. ממנהל התכנון הסבירו כי התוכנית כוללת שדרה מרכזית המובילה אל הגן הלאומי ובה חזית מסחרית, שטחים למבני ציבור, שטחי מסחר ומגרש למלונאות וכן שטחים פתוחים אשר ישמשו את התושבים. עוד ציינו כי במסגרת הקמת השכונה יתבצע טיפול אינטנסיבי בזיהומי קרקע ובמי התהום במתחם כתוצאה משטחי תע"ש שעמדו במקום. יש לציין כי הושמעו שורה של התנגדויות לתוכנית זו בין היתר בין בעלי קרקעות פרטיות כפי שפורסם בכלכליסט וכן מצד מהנדס העיר הרצליה שהתנה את היתרי הבנייה שינתנו בעתיד במקום בניקיון הקרקע במיוחד באזור הגן הלאומי.

ערן ניצן, סגן הממונה על התקציבים באוצר, צילום: קובי גדעון ערן ניצן, סגן הממונה על התקציבים באוצר | צילום: קובי גדעון ערן ניצן, סגן הממונה על התקציבים באוצר, צילום: קובי גדעון

באשדוד התוכנית כוללת כ-3,400 יחידות דיור בתמהיל בינוי מגוון של בניינים בני 8-10 קומות לצד מגדלים בני 18-30 קומות אשר ייתנו מענה לאוכלוסייה מגוונת הכוללת זוגות צעירים, תושבים בני הגיל השלישי ומשפרי דיור. בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת כ- 50,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה וכ-180,000 מ"ר עבור שטחי ציבור. התוכנית ממוקמת בצפון-מערב העיר ובסמוך לשדרות הרצל, ומתפרסת על שטח של כ-580 דונם.

במסגרת התוכנית, תוקם קריית ספורט הכוללת אצטדיון כדורגל לכ-16,000 צופים, היכל ספורט לכ-5,000 צופים ובריכת שחייה. קריית הספורט עתידה לרכז את הפעילות המתקיימת היום במספר מתחמים בעיר, ועל כן תביא לפינוי מתחמים אלה ובכך תאפשר תהליכי התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות. בסמוך לקריית הספורט, יוקם פארק עירוני שיתפרס על שטח של 120 דונם הצופה אל נחל לכיש.

לפי התוכנית תוקם מערכת שבילים להולכי רגל ואופניים, וכן נתיב המיועד עבור תחבורה ציבורית עתירת נוסעים, שיהווה חלופה לתנועה ברכבים פרטיים. כמו כן, התוכנית מאפשרת את נגישות הציבור הרחב לפארק נחל לכיש באמצעות מגוון שבילים המובילים מהשכונות הוותיקות אל הפארק. התוכנית קודמה ביוזמת רשות מקרקעי ישראל ובשיתוף עיריית אשדוד ותוכננה ע"י ארי כהן אדריכלות ובינוי ערים.

יו"ר הותמ"ל וסגן הממונה על התקציבים, ערן ניצן: "היום הצלחנו לקדם אלפי מתחמים מועדפים לדיור ובתוכם, תוכנית פארק אשכול באשדוד שתאפשר בניית יותר מ-300 יח"ד בצמידות לפארק הנושק לשפת הים. קריית הספורט והאצטדיון שבתוכנית ישלב את אשדוד במרקם של מרכז הארץ כאזור ביקוש מרכזי בישראל.

התכנית בצפון העיר אשדוד מביאה תמהיל עירוני ובו מגוון דירות מותאמות לטובת זוגות צעירים, תושבים בני גיל הזהב ומשפרי דיור. ראינו לנגד עינינו גם חשיבות בהוספת שטחי ציבור משמעותיים יחד עם שיפור דרכי הגישה לפארקים עירוניים קיימים וחדשים. היום אשדוד מצטרפת לערים מרכזיות ברחבי הארץ המאפשרות כלים להתמודדות העיר הן בהתרחבותה והן בפרויקטים של התחדשות עירונית. התכנית בהרצליה משלימה לתכנית גדולה שקודמה במתחם אפולוניה יחד עם טיפול אינטנסיבי בשיקום זיהומי הקרקע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
התחדשנות עירונית זה שחיתות לטובת קבלנים וראשי ערים
רק פינוי ביניו ובניה מגדלים של 40 עד 100 קומות ולא פחות מזה.כל עוד יש חניה תת קרקעית גם ל 100 קומות שיאשרו מגדלים .המדינה תקבל בתמורה לאישור הגובה יותר דירות 40אחוזים מכלל הדירות העיריה 10 אחוזים והקבל והיזם 50 אחוזים המדינה תעביר את הדירות לדיור ציבורי .העיריה תתן לחסרי דיור בתחומה את הדירות או שתמכור את הדירות ובכסף תממן את כל התשתיות המתלוות והנוספות לכך והקבלן יתחייב למכור במחיר קבוע במחיר למשתכן על אותה קרקע נכנה מאות דירות במקום עשרות למי מפריע בניה לגובה .שילוב מכירה רגילה ודיור ציבורי תאפשר גם תחזוקה של הבניינים לשנים רבות וכולם ירוויחו המדינה לא תשקיע כגלום תקבל דירות בחינם צריך לקחת מהעריות את האישורים לגובה ותוספות הבניה .רק שלא יגלו שחיתות בכל הפוייקטי האלה ושל תמא 38 בכיה לדורות
משה  |  27.03.18
4.
השחיתות חוגגת
בעוד שנה או פחות נתחיל לשמוע על מקורבים לראשי ערים ועל קבלנים שמריצים את התונכיות האלה ואף אחד לא עובד בחינם.כמובן שכולם טיתנגדו בכדי לתקוע את התוכניות ולהרוויח רווח אישי ואינטרסים צרים וכמו בכל מקום בארץ הקבלנים ישלמו שוחד למתווכים פוליטקאים וראשי ערים בכדי לאשר תוכניות בלתי חוקיות ללא כל תכנון .למה מאשר בניינים בני 8 עד 10 קומות בזמן שאין קרקע בכלל .צריך לאשר בניינים בני 40 קומות ומעלה ולא פחות מזה כי הקרקעות במרכז נגמרו .בכיה לדורות במקום תמא 38 צריך לאמץ תמא 40 וזה אומר הריסת בניינ ים עד 8 קומות והקמת מגדלים בני 40 עד 100 קומות במקומם דבר שיוזיל עלויות ויאשר שילוב אוכלוסיה חזקה וחלשה והמדינה תקבל דירות בחינם במגדלים האלה תמורת אישור תוספת בניה לגובה .במקום 12 קומות תאשרו 40 חצי מהדירות יעברו למדינה
אבנר  |  27.03.18
1.
התחדשות עירונית
ברצוני לברך על היוזמה באשדוד ואין לי ספק כי מי שעומד ודוחף את כל נושא הבניה באשדוד ובפרט נושאי התחדשות עירונית ובכללם פרוייקט פינוי ובינוי זה מהנדס העיר החדש יחסית מר דורון חזן בגיבוי ראש עיריית אשדוד אשר משקיעים בנושא קידום פרוייקטים של פינוי ובינוי(למשל פרוייקט הדקל של היזם קלוד נחמיאס שנימצא כבר באמצע תהליך וכן מגה פרוייקט של חברת איבריקה ברחוב המעפילים אשר יושב על שדרות הרצל)אין לי ספק שכלל הפרוייקטים הנ״ל שעומדים על הפרק מקפיצים את אשדוד לליגה הלאומית של ערים מודרניות מהשורה הראשונה בארץ והייתי אומר גם בעולם,בהצלחה רבה לכולם.
רפי  |  08.06.17