אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשכחו מאיקאה: MIT פיתחה רהיטים רובוטיים

תשכחו מאיקאה: MIT פיתחה רהיטים רובוטיים

מהנדסים מהאוניברסיטה היוקרתית בנו רהיטים שמסוגלים לזוז בחדר לפי צורך, לשנות עיצוב וצורה, לשלוף מדפים ועוד; מדובר בערכה שעולה 10,000 דולר ותוצע ליצרניות רהיטים ואלקטרוניקה

09.06.2017, 21:38 | רפאל קאהאן

מערכת ריהוט רובוטית בשם Ori System שהוצגה על ידי ה-MIT לפני מספר שנים זמינה כעת לרכישה ב-10 אלף דולר. הסיבה למחיר הגבוה לא קשורה לחומרים מהם היא בנויה - כי אם לטכנולוגיה שמשמשת אותה.

קראו עוד בכלכליסט

האורי סיסטם היא למעשה מערכת ריהוט שלמה שמיועדת לדירות וחדרים קטנים. היא כוללת מיטה, ארון, שולחן ומדפים. היתרון שלה הוא שניתן לשנות, להזיז, לשלוף ולהסתיר בלחיצת כפתור כל אחד מהחלקים בהתאם לגודלה של הדירה או החדר.

המערכת עצמה נראית כמו ארגז גדול; לחיצה על כפתור או דרך פקודה קולית באלקסה של אמזון תחליק החוצה את המיטה. כפתור אחר יזיז את הארון כדי לפנות מקום לשולחן וכפתור שלישי כדי להחזיר את המיטה חזרה למקומה.

התעוררת? מצוין, זה הזמן להכניס את המיטה למגירה התעוררת? מצוין, זה הזמן להכניס את המיטה למגירה התעוררת? מצוין, זה הזמן להכניס את המיטה למגירה

הרהיט המודולרי נוסה בהצלחה על ידי Airbnb וכעת היא ניתנת לרכישה. אבל זהירות, אם אתם לקוח פרטי לא תוכלו עדיין לרכוש אותה. המערכת ניתנת לרכישה רק בידי חברות גדולות - ככל הנראה מתוך הנחה שמדובר במוצר יקר מדי לאנשים פרטיים.

עבור יזמים, לעומת זאת, מדובר בפתרון מצויין למלונות מוזלים, מעונות סטודנטים או בנייני סטודיו להשכרה. בשלב הנוכחי ניתן לרכוש אותה רק בארה"ב וקנדה, אך יכול מאוד להיות שנראה אותה בעתיד ביפן - מדינה שבה מקום הוא מצרך נדיר או מדינות אירופה שבהן יש אוכלוסיות רבות שחיות בדירות קטנות מאוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות