אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: דמוקרטים ורפובליקנים עובדים יחד לקידום רכב אוטונומי צילום: Fleet Owner

ארה"ב: דמוקרטים ורפובליקנים עובדים יחד לקידום רכב אוטונומי

סנאטורים משתי המפלגות שילבו זרועות כדי לקדם חקיקה שתתאים את תקנות התעבורה לעידן המכונית האוטונומית. זאת, בעקבות פניות של יצרניות רכב כטויוטה ומפעילות יישומי נסיעות כליפט

14.06.2017, 14:45 | ויקי אוסלנדר
הרגולטור האמריקאי סולל את הדרך למכוניות אוטונומיות: סנאטורים משתי המפלגות - הדמוקרטית והרפובליקנית - הודיעו בהצהרה משותפת כי הם עומלים על עדכון תקנות תעבורה כדי שיתאימו ליום שבו מכוניות אוטונומיות יהיו כשירות לשיווק מסחרי.

קראו עוד בכלכליסט

התקנות כיום מציבות משוכות משפטיות לא קטנות עבור החידושים הטכנולוגיים הללו, ובסנאט מקווים כי פעילות משותפת תניב תקנות חדשות וסטנדרטים שיאזנו בין הצרכים החדשים לבטיחות בדרכים. עוד מתכננים להסדיר את תפקידם של הממשלות הפדרליות לעומת המקומיות בפיקוח על תחום זה.

המכונית האוטונומית של וויימו, צילום: waymo המכונית האוטונומית של וויימו | צילום: waymo המכונית האוטונומית של וויימו, צילום: waymo

בית המחוקקים פועל מתוך חשש כי מדינת קליפורניה, מקום מושבן של מרבית חברות עמק הסיליקון שלוקחות חלק במרוץ להשלים פיתוח של מכונית מסוג זה, תתחיל לחוקק באופן עצמאי בנושא.

יצרניות הרכב עצמן גם פנו למחוקקים שיפעלו לקדם חקיקה ברורה כמו גם התוויית קווים מנחים שיקלו עליהן להפוך את הרכבים בפיתוחם למותרים לנסיעה ושיווק. בין היתר פנו טויוטה, ג'נרל מוטרס וליפט לתת-ועידה של מחלקת התעבורה האמריקאית. נכון להיום, אין מועד שבו צפויה להיות מושלמת חקיקה בנושא - ועדיין לא ברור אם אכן מדובר על חוק בפני עצמו, תיקון או תקנות נוספות.

תגיות