אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזוס פונה לקהל הרחב: אנא תנו לי רעיונות לפעילות פילנטרופית

בזוס פונה לקהל הרחב: אנא תנו לי רעיונות לפעילות פילנטרופית

מייסד אמזון ציין בציוץ שפרסם כי הוא מעוניין ברעיונות שיסייעו בטווח המיידי, זאת בניגוד ל"מה שאני עושה רוב הזמן - לעבוד לטווח הארוך"

17.06.2017, 09:11 | שירות כלכליסט

מייסד אמזון, ג'ף בזוס, פונה לקהל הרחב ומבקש רעיונות - לא בעניינים טכנולוגיים או עסקיים, אלא לפעילות פילנטרופית. בציוץ שפרסם שלשום (ה') בזוס, הוא מציין כי יוזמות שונות בהן הוא מעורב, כמו חברת בלו אוריג'ין או עיתון "וושינגטון פוסט" אותו רכש, אמנם מביאות תועלת לטווח הארוך, אך הוא מעוניין בפעילות שתסייע בטווח המיידי יותר.

קראו עוד בכלכליסט

"אני חושב על אסטרטגיה פילנטרופית הפוכה ממה שאני עושה רוב הזמן - לעבוד לטווח הארוך", כך כתב בזוס, "אני אוהב את הטווח הארוך: בלו אוריג'ין, אמזון, וושינגטון פוסט - כל אלה תורמים לסביבה ולאנושות בדרכם. אבל אני חושב שהייתי מעוניין שחלק גדול מהפעילת הפילנטרופית שלי תסייע לאנשים כאן ועכשיו - לטווח הקצר, בהצטלבות שבין צורך דחוף והשפעה מתמשכת. אם יש לכם רעיונות, פשוט תשיבו לציוץ הזה, ואם אתם חושבים שהגישה שלי שגויה, אשמח לשמוע זאת גם כן". 

 

בזוס ציין כי הוא שואב השראה ממוסד מארי'ס פלייס בסיאטל, המסייע לחסרי בית במצבי חירום ומעניק להם מקלט, וכבר נהנה מתמיכת אמזון. נראה שהוא מעוניין ליצור מוסד דומה במקום לתרום כסף, כשלפי נתונים שונים הוא כבר תרם מיליוני דולרים למיזמי חינוך, מחקר רפואי ואומנות.

אמזון הודיעה אמש על רכישת רשת הול פודס מרקט בעסקת ענק ששוויה 13.7 מיליארד דולר. בזוס ממוקם במקום השני ברשימת המיליארדרים של בלומברג עם שווי נוכחי של 84.6 מיליארד דולר.

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
כל הכבוד.. קבל רעיונות שיתרמו לאנושות כנסו
קבל כמה רעיונות שיהפכו את האנושות לטובה יותר 1. בריאות שיניים תקים רשת מרפאות שיניים חינם לכל הגילאים 0 עד 120 כולל מכון מחקר לפיתוח שיטות מתקדמות ביותר לשיקום פה ותחזוקה שוטפת' כולל רשת בתי ספר להכשרת בעלי תפקידים ברפואת השיניים מפקידה ועד מומחה כירורגי לשיקום פה מוסמך כך שלכל אדם יהיו 32 שיניים תקינות ועובדות היטב זה יחסוך לפחות 80% מהמחלות וההוצאות של העולם על מערכות הבריאות שיש תבדוק כמה כסף מושקע במערכות בריאות בעולם . 2. תקים מכון מחקר מקצועי ללא אינטרים ישר והגון שיחקור ללא תלות באופן אובייקטיבי את התזונה שלנו מגיל אפס עד 120 מה מומלץ בכל גיל תהליכי בישול והכנה 3. בעידן האינטרנט תאפשר לכול ילד לגדול בתנאים האופטימליים של השכלה מגיל אפס בחינם דרך האינטרנט תאתר את המצטיינים את אלה שאכפת להם לא רודפי בצע כסף תשקיע בהם ותוביל אותם להוביל את העולם בכל התחומים ביושר בצדק ולטובת כולם. 4. לדאוג לכל הילדים\ת והנערים\ת חסרי הבית להעלות אותם על מסלול נכון להצלחה בחיים .
אפשר אחרת  |  17.06.17
לכל התגובות