אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחלבות גד במו"מ למיזוג עם מחלבות רמת הגולן צילום: צביקה דור

בלעדי לכלכליסט

מחלבות גד במו"מ למיזוג עם מחלבות רמת הגולן

אם תצא העסקה לפועל, תהפוך גד, המחלבה הרביעית בגודלה, לגורם משמעותי מאד בענף החלב

18.06.2017, 15:43 | נורית קדוש

שנה אחרי שרכשה 49% ממחלבות גד לפי שווי של 300 מיליון שקל, וחודשיים אחרי שחתמה על מזכר הבנות לרכישת מחלבות השומרון, פועלת קרן גרין לנטרן להרחבת פעילותה בשוק החלב. לכלכליסט נודע כי מחלבות גד בהובלת המייסד עזרא כהן מנהלת מגעים מתקדמים למיזוג עם מחלבות רמת הגולן. אם תצא העסקה לפועל, תהפוך גד, המחלבה הרביעית בגודלה, לגורם משמעותי מאד בענף החלב.

הצדדים בוחנים בנוסף לאפשרות המיזוג במסגרתה תקבל מחלבות רמת הגולן אחוזים בגד, גם אפשרות לשיתוף פעולה אסטרטגי, במסגרתו ישולבו המותג המוביל של גד ומערך ההפצה של החברה עם כושר הייצור של רמת הגולן. שתי האפשרויות יכולות להגדיל את היקפי המכירות ונתח השוק המשותף, הרבה מעבר לחיבור נתחי השוק הקיימים של הצדדים.

קראו עוד בכלכליסט

מחלבות גד, צילום: צביקה דור מחלבות גד | צילום: צביקה דור מחלבות גד, צילום: צביקה דור

 

 

על פי נתוני סטורנקסט, מכירות גד לשוק הקמעונאי עלו בשנה החולפת ב־13% ביחס ל־2015 והסתכמו ב־165.5 מיליון שקל. זאת לאחר שצמחו ב־2015 ב־9.6% ביחס ל־2014. הצמיחה בשוק הקמעונאי ניכרת גם ברבעון הראשון השנה, בו עלה נתח השוק של המחלבה ל־2.8% לעומת 2.7% ב־2016 ו־2.2% ב־2014. לצד המכירות לשוק הקמעונאי, יש לגד מכירות נוספות לשוק המוסדי המוערכות ב־120 מיליון שקל. בסך הכל מוערכות מכירות המחלבה בלמעלה מ־300 מיליון שקל בשנה

יצויין, כי מחלבות רמת הגולן מייצרים את מוצרי המותג הפרטי של רשת שופרסל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות