אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השחיתות בתע"א: השר חיים כץ ייחקר באזהרה צילום: אבי אוחיון, לע"מ

פרשת השחיתות בתע"א: השר חיים כץ ייחקר באזהרה

כץ כיהן עד לפני שנתיים כיו"ר ועד עובדי תע"א, וזאת במשך 20 שנה, כולל בתקופות בהן שימש כח"כ. במרץ נעצר בנו, יאיר, בחשד כי סחט עובדים בחברה שיתפקדו לליכוד

21.06.2017, 22:57 | תומר גנון ונעמי צורף

פרשת השחיתות בתעשייה האווירית: המשטרה זימנה לחקירה את שר הרווחה חיים כץ, לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אישר את בקשתה לחקור אותו באזהרה.

קראו עוד בכלכליסט

כץ כיהן עד לפני שנתיים כיו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית, וזאת במשך 20 שנה, כולל בתקופות בהן שימש כח"כ. בחודש מרץ נעצר בנו של כץ, יאיר, המכהן כיו"ר סקטור המהנדסים בוועד העובדים של התעשייה האווירית ונחקר בחשד לביצוע עבירות של תיווך בשוחד וסחיטה באיומים אותן ביצע במסגרת עבודתו. על פי החשד, כץ הבן סחט עובדים בתע"א שיתפקדו למפלגת הליכוד ויתמכו באביו בבחירות לפריימריס.

במקביל לפרשייה זו נחקרות בתעשייה האווירית עוד כמה פרשות שחיתות, הנוגעות לעבירות של שוחד, מרמה וגניבה, כשבין החשודים שנעצרו במהלך החקירה תא"ל (מיל') אמל אסעד, ששימש כדירקטור בחברה, וכן חבר הוועד אלי כהן. נגד כהן נגבתה לאחרונה עדות מוקדמת בבית המשפט מאישתו של עובד תע"א, חולת סרטן, שהעידה כיצד נכפה על בעלה להגיע להצביע בבחירות.

חיים כץ, צילום: עמית שעל חיים כץ | צילום: עמית שעל חיים כץ, צילום: עמית שעל

במקביל, כנגד השר כץ מתנהלת חקירה ברשות ני"ע בחשד לשימוש במידע פנים וביצוע עבירות של קבלת שוחד ועבירות נוספות מתחום טוהר המידות. במסגרת חשד זה נחקר כץ פעמיים עד כה. על פי החשד מוטי בן ארי, היועץ הפיננסי באשכול חברות הגז והנדל"ן אקוויטל של איש העסקים קובי מימון, העביר מידע פנים לכץ אודות עסקת מיזוג שנרקמה בין חברות הנדל"ן נצבא לאיירפורט סיטי וכן במתן שוחד לכץ.

על פי החשדות, כץ רכש לחשבונותיו האישיים את מניות נצבא בחודש יוני 2015, בעקבות מידע פנים שקיבל מבן ארי. הרכישה בוצעה בטרם דווח למשקיעים בחודש יולי באותו שנה (5.7.15) על עסקת מיזוג, בדרך של הצעת רכש, שנרקמה בין נצבא ואיירפורט סיטי וכללה פרמיה של 23% על מחיר השוק של נצבא. פרסום ההודעה הוביל לעלייה של כ-17.5% בשער מניית נצבא, וסייע לכץ ולבן ארי לגרוף רווח של 290 אלף שקל.

במקביל חוקרת הרשות חשד כי כץ קיבל במהלך השנים טובות הנאה מבן ארי, וזאת בתמורה לכך שקידם אינטרסים שונים של קבוצת אקוויטל ובהם תיקון לחוק ני"ע.

מטעמו של חיים כץ נמסר: "מזה תקופה שאני ורבים אחרים מעובדי תע"א עוברים ללא הצדקה מסע הכפשה ציבורי. אשתף פעולה באופן מלא עם החקירה ואני בטוח כי הכל ישוב בשלום לקדמותו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות