אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עד המוות: החביא אוצר בשווי 2 מיליון דולר, ועשרות אלפי אמריקאים מחפשים אותו בטירוף

עד המוות: החביא אוצר בשווי 2 מיליון דולר, ועשרות אלפי אמריקאים מחפשים אותו בטירוף

פורסט פן, סוחר אמנות וטייס קרב לשעבר מניו מקסיקו, כתב שיר באוטוביוגרפיה שלו ובו רמזים על ארגז עם זהב ואבנים יקרות שהחביא בהרי הרוקי. הוא רק לא ציפה ש-65 אלף איש יעזבו הכל וילכו לחפש אחריו

24.06.2017, 14:32 | שירות כלכליסט

"אני בסך הכל נתתי סיבה טובה לאנשים לקום מהכורסאות שלהם", זה מה שאמר פורסט פן (Forrest Fenn), סוחר אמנות וטייס קרב לשעבר תושב העיר סנטה פה בניו מקסיקו בארה"ב, כשנשאל מדוע החביא אוצר בשווי של 2 מיליון דולר ולמעשה פתח מירוץ מטורף בו השתתפו לפי הערכות יותר מ-65 בני אדם.

הכל התחיל כאשר פן, ציין באוטוביוגרפיה שפרסם ב-2010, The Thrill of the Chase ("חדוות המרדף"), כי החביא ארגז עם זהב, אבנים יקרות וחפצי עתיקות. הוא הציע מספר רמזים למיקום האוצר, המסתתרים ב-24 שורות של שיר שמופיע בספר.

אלא שהמירוץ כבר גבה קרבנות. בראשית השבוע שעבר מצאו רשויות ניו מקסיקו את גופתו של אחד מהמשתתפים בחיפושים. פריס וואלאס, כומר מקולורדו, שדווח כנעדר לאחר שיצא לחפש את האוצר. בתגובה אמר פן, כי "מוות של מישהו הוא תמיד טרגי. אבל אין זה אומר שבגלל שמישהו טבע בבריכה צריך לרוקן את המים – צריך ללמד אנשים לשחות". במילים אחרות אמר פן כי אין בכוונתו להפסיק את החיפושים ולהמשיך לפזר רמזים אודות מיקום האוצר. 

מטמין האוצר, פורסט פן, צילום: facebook מטמין האוצר, פורסט פן | צילום: facebook מטמין האוצר, פורסט פן, צילום: facebook

מותו של וולאס מגיע כשנה לאחר היעלמותו של משתתף אחר, רנדי ביליו, שחיפש את האוצר. שרידיו נמצאו בניו מקסיקו, כ-7 חודשים לאחר שנעלם.

והיו מקרים נוספים שבהם נצלחו המחפשים ממוות ממש ברגע האחרון. שנון תומפסון  מטקסס, איבדה את דרכה ב-2013 באחד הפארקים הלאומיים ובילתה לילה קפוא תחת כיפת השמים לפני שחולצה בשלום למחרת.

פן אמר שהאוצר טמון היכן שהוא בהרי הרוקי, בגובה של 1,500 מטרים מעל פני הים. רמז זה הביא כמה אנשים לחדור לאזורים הפראיים והקשים יותר של דרום המערב. לאחרונה הוסיף פן כי האוצר אינו במקום שאליו הגישה קשה עבור אדם בן 80.

עקב מקרי המוות של המחפשים אמר פן אמר שהוא מתכוון לשנות את המירוץ במידה מסוימת. "אני חושב על דרכים להפוך את המירוץ לבטוח יותר ואודיע על כך בימים הקרובים".

תגיות