אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סאמיט של זוהר לוי רכשה את משרדי פולקסוואגן בגרמניה ב-100 מיליון יורו

סאמיט של זוהר לוי רכשה את משרדי פולקסוואגן בגרמניה ב-100 מיליון יורו

דמי השכירות שמניבים הנכסים מסתכמים בכ- 7.9 מיליון יורו לשנה - נתון המשקף תשואה של כ-7.9% על ההשקעה; לוי: "זו רכישה אסטרטגית של נכסים יציבים מאוד המושכרים לשוכרים חזקים"

26.06.2017, 16:04 | אורן פרוינד

חברת סאמיט של איש העסקים זהר לוי חתמה היום על הסכם לרכישת פורטפוליו של נכסים, הממוקמים בארבעה מתחמים בעיר וולפסבורג שבגרמניה, בתמורה כוללת של כ- 100 מיליון יורו (כ- 400 מיליון שקל) . מדובר ברכישה ראשונה של סאט בעיר שסמוכה לעיר המבורג שבה הקימה לאחרונה סאמיט מטה משרדים על מנת להרחיב את הפעילות באזור.

קראו עוד בכלכליסט

הנכסים שרכשה סאמיט מושכרים בתפוסה מלאה לקבוצת פולקסוואגן (כ-60% מהשטח ב-15 חוזי שכירות שונים) ולחברות אחרות מתעשיית הרכב. הנכסים הנרכשים הם בעלי שטח להשכרה של כ-80 אלף מ"ר, והם הוקמו על פני השנים 1999-2014, על קרקע בשטח כולל של כ-130 אלף מ"ר.

דמי השכירות שמניבים הנכסים מסתכמים בכ- 7.9 מיליון יורו לשנה, נתון המשקף תשואה של כ-7.9% על ההשקעה. לסאמיט יש היום מטה בברלין ובפרנקפורט ולפני קצת יותר משנה החברה הקימה מטה גם בהמבורג במטרה להתרחב באזור. וולפסבורג היא עיר קטנה יחסית בת כ-120 אלף תושבים, הממוקמת במרכז גרמניה. סאמיט מסתמכת בהשקעה שלה על הנתון שפורסם על ידי הממשל הגרמני כי מדובר בעיר שדורגה לאחרונה כעיר בעלת התוצר לנפש הגבוה בגרמניה, והינה משכנה של ההנהלה הראשית של קונצרן "פולקסוואגן".

זוהר לוי יו"ר סאמיט זוהר לוי יו"ר סאמיט זוהר לוי יו"ר סאמיט

זוהר לוי, יו"ר סאמיט אמר לאחר הרכישה כי "זו רכישה אסטרטגית של נכסים יציבים מאוד המושכרים לשוכרים חזקים, במיקומים אטרקטיביים ובתשואה טובה, יחד עם הכנסה יציבה לטווח ארוך. לנכסים קיים פוטנציאל משמעותי לפיתוח והשבחה. אנו ממשיכים לחזק את פורטפוליו הנכסים שלנו ולהגדיל את תזרים המזומנים, על ידי ביצוע עסקאות רכישה סלקטיביות של נכסים משמעותיים במיקומים איכותיים, כמו גם אנו ממשיכים במימוש של נכסים קטנים שאינם בליבת העסקים של החברה".

סאמיט אחזקות, בשליטת זוהר לוי, הינה חברת נדל"ן מסחרי הפועלת בישראל ובגרמניה. לאחר הרכישה לחברה 121 נכסים מניבים בגרמניה ובישראל בשווי של כ- 4.1 מיליארד שקל ובשטח להשכרה כולל של כמיליון מ"ר. החרה מייצרת הכנסות שנתיות של 310 מיליון שקל (2016) המשקפים תשואת שכ"ד בשיעור של 8%. שיעור התפוסה הממוצע בנכסים של החברה הוא 88% . ההון העצמי של החברה נכון לרבעון הראשון של 2017 הוא 2.2מיליארד שקל וה-NOI וה-FFO השנתי (2016) שלה עומדים על כ-286 מיליון שקל ו-183 מיליון שקל בהתאמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות