אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ח"כים חרדים דורשים להפסיק פעילות של אוטובוסים במרכז הארץ בשבת צילום: עומר מסינגר

ח"כים חרדים דורשים להפסיק פעילות של אוטובוסים במרכז הארץ בשבת

הח"כים דורשים לשלול היתרים מאוטובוסים שמפעילות חברות דן ומטרופולין בשבתות. הסיבה: עיריות חולון, הרצליה ורמת השרון מפעילות הסעות בשבת והדבר מייתר את הפעלת האוטובוסים

26.06.2017, 20:01 | שחר אילן

ח"כים חרדים דורשים לשלול היתרים מאוטובוסים שמפעילות חברות דן ומטרופולין בשבתות אחר הצהרים במרכז הארץ. זאת, בטענה שחולון הרצליה ורמת השרון מפעילות הסעות בשבת והדבר מייתר את הפעלת קווי האוטובוס. נראה שהמטרה העיקרית של חברי הכנסת היא להפעיל לחץ על העיריות להפסיק את ההסעות.

ישראל אייכלר, צילום: חיים צח ישראל אייכלר | צילום: חיים צח ישראל אייכלר, צילום: חיים צח

מדובר בצוות שהוקם בשבוע שעבר כדי לעקוב אחרי נושא חילולי השבת בתחבורה הציבורית וחברים בו חברי הכנסת יואב בן צור ומיכאל מלכיאלי מש"ס ואורי מקלב וישראל אייכלר מיהדות התורה. 

הם מציינים במכתב כי עיריות שונות, בהן חולון, רמת השרון והרצליה, מפעילות תחבורה עירונית בשבתות במסלול קוים רגילים. במקביל פועלים בערים בשבתות אחר הצהרים אלה קווים 24, 89 של חברת דן, וכן קווים 29 ו – 247 של חברת מטרופולין.

במכתב הם מבקשים להפסיק את הפעלת הקווים על סמך תיקון 28 לפקודת התעבורה הקובע כי השר יתחשב במתן רישיונות לתחבורה בשבת "ככל שניתן במסורת ישראל, בכל הנוגע לאיסור תנועת כלי רכב בימי מנוחה".

ח"כ תמר זנדברג (מרצ) מסרה בתגובה: "זוהי מתקפה משולבת על החילוניות בישראל - הח״כים החרדים מתעקשים להשאיר את ישראל בעוצר בכל מחיר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו מציב לראשונה בגל מאבקי הכפייה הדתית של השבוע האחרון גבול לדרישות החרדיות. נתניהו דוחה את הדרישה לסגירת הקווים העירוניים הפועלים בשבתות אחר הצהרים במרכז הארץ. בלשכתו אמרו שהוא "מתנגד לשינוי הסטטוס קוו וביטול קווי תחבורה קיימים בשבת".

תגיות