אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת מודה: "בזק תהיה זולה יותר מהמתחרים גם ברפורמה" צילום: שאטרסטוק

משרד התקשורת מודה: "בזק תהיה זולה יותר מהמתחרים גם ברפורמה"

מדיווח של בזק עולה כי משרד התקשורת סבור שחברת בזק תהיה זולה יותר מהמתחרים גם כאשר תציע שירותים בודדים ולא חבילות

28.06.2017, 17:18 | מאיר אורבך

בזק דיווחה לבורסה על כוונת משרד התקשורת לבצע שימוע בכל הנוגע לתעריפי הטלפון הקמעונאי של החברה. במסגרת הדיווח אומרת החברה כי היא תגיב לדו"ח עד סוף חודש יולי, וכי עדיין לא ברורה לה השפעת השימוע על עסקיה.

קראו עוד בכלכליסט

בדו"ח השימוע, שצורף לדו"ח של חברת בזק, אומר משרד התקשורת שחברת בזק תהיה זולה יותר מהמתחרים גם כאשר תציע שירותים בודדים ולא חבילות. "התעריפים המירביים של בזק עבור סינגל טלפוניה הנשקלים בשימוע זה, נמוכים מאלו שהספקיות המתחרות יוכלו ככל הנראה להציע"

משרד התקשורת מבקש לבצע שינוי בתעריפי חברת בזק על פי שתי חלופות שונות. החלופה הראשונה מציעה תשלום חודשי מירבי לקו טלפון יהיה 49.5 שקל ללא מע"מ, תשלום מירבי של 1.6 אג' לדקת שיחה ליעדים נייחים, ותשלום מרבי ליעדים ניידים של 1.6 אג' לדקת שיחה - בתוספת תשלום לחברת הסלולר עבור השלמת השיחה ברשת הסלולר.

שר התקשורת איוב קרא, צילום: אלכס קולומויסק שר התקשורת איוב קרא | צילום: אלכס קולומויסק שר התקשורת איוב קרא, צילום: אלכס קולומויסק

החלופה השניה מאפשרת את הורדת הפיקוח לחלוטין, לצד קביעת חבילת טלפוניה מפוקחת הכוללת קו טלפון ו-300 דקות שיחה בעלות חודשית מירבית של כ-43 שקל ועלות מירבית של כ-15 אג' לדקת שיחה החל מהדקה ה-301. המשרד מעריך שבשתי החלופות תהיה הפחתה בהוצאות הציבור על שירותי הטלפוניה הנייחת של חברת בזק.

משרד  התקשורת נצמד בשתי החלופות לתעריפים של חברת בזק, ואינו מציע תעריפים חדשים כפי שהציעה חברת הייעוץ. בהערות הדו"ח מצויין שחברת בזק, למרות החלופות השונות, תהיה עדיין משתלמת מן המתחרות בהצעה של שירותים בודדים, ורק במסגרת חבילות תקשורת ייתכן שהמתחרות יהיו זולות יותר. מצב זה יקשה מאוד על כניסה של מתחרות שלא ירצו למכור חבילות תקשורת משולבות אלא שירותים בודדים.

בניין בזק (ארכיון), צילום: אוראל כהן בניין בזק (ארכיון) | צילום: אוראל כהן בניין בזק (ארכיון), צילום: אוראל כהן

 

 

על פי דו"ח השימוש של משרד התקשורת, מחזיקה בזק נכון לדצמבר 2016, בכ-64% ממשתמשי הטלפוניה הקווית. במסמך השימוע מציין המשרד שלמרות מעמדה המונופוליסטי של החברה ובשל התחרות הצפויה, הוא מעוניין לאפשר לה גמישות בקביעת התעריפים, כך שתוכל להתמודד עם התחרות עקב הוצאת התשתיות הקוויות שלה גם לספקים אחרים.

משתמשים בסל הקל של בזק יוכלו להמשיך להשתמש בשירות, המיועד בעיקר למשתמשים ברמת צריכה נמוכה של השירות הקווי של בזק, אבל לא ניתן יהיה לצרף אליו משתמשים חדשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות