אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפיטורים בדרך: סוגת סוגרת את בית הזיקוק בקריית גת המעסיק 60 עובדים צילום: אלי הרשקוביץ

הפיטורים בדרך: סוגת סוגרת את בית הזיקוק בקריית גת המעסיק 60 עובדים

יצרנית המזון החליטה להתחיל לייבא סוכר לבן ממקורות שונים בעולם, זאת לאחר ביטול מכסות ייצוא הסוכר באירופה. המנכ"ל ג'יל גמון: "נעשה הכל כדי לשלב את עובדי המזקקה במערך הפעילות הקיים בחברה"

02.07.2017, 11:13 | נורית קדוש

יצרנית המזון סוגת, תסגור בעוד כחצי שנה את בית הזיקוק לסוכר שלה בקריית גת ותחל לייבא סוכר לבן ממקורות שונים בעולם. סוגת מעסיקה כ-60 עובדים בבית הזיקוק בקריית גת, שרובם יפוטרו. את חלקם תנסה סוגת לשלב אותם בפעילות הקיימת שלה בקריית גת. 

קראו עוד בכלכליסט

החברה הקימה את בית הזיקוק לסוכר בשנת 2008 אחרי שייבוא הסוכר מאירופה פסק כמעט לחלוטין. 

מנכ"ל סוגת ג מנכ"ל סוגת ג'יל גמון | צילום: רפי דלויה מנכ"ל סוגת ג

מנכ"ל סוגת ג'יל גמון מסר כי ההחלטה נפלה בעקבות חוסר כדאיות כלכלית של בתי זיקוק לסוכר באזורנו, זאת כיוון שהשנה אירופה חוזרת לייצא סוכר ללא הגבלה אל מחוץ גבולותיה, לאחר 10 שנים בהן היו מכסות ייצוא. עוד הוסיף ג׳מון כי כוחות השוק מושפעים ממלאים גבוהים בעולם של סוכר לבן המיוצר מסלק, דבר שמפחית את הכדאיות בייצור סוכר המיוצר מקנה. ״ההחלטה תאפשר לסוגת להתמודד בשוק משתנה ולהמשיך ולספק את המוצרים והשירות הטובים ביותר ללקוחותיה״. 

ביחס לפיטורי העובדים נמסר: ״סוגת מעסיקה מאות עובדים וסגירת בית הזיקוק היא מהלך שאנו מקווים שבעתיד יאפשר לחברה לצמוח, להתפתח ולגייס עובדים רבים. לחברה כבר יש תוכניות להתפתח ולגדול בתחומים נוספים, בעיקר בתחום המזון. סוגת תעשה הכל על מנת לשלב את עובדי המזקקה במערך הפעילות הקיים של החברה. למי שירצה, נעזור במציאת עבודה אחרת תוך הצעת פתרונות וקורסים, וליווי בשלב מציאת העבודה. כיוון שהמזקקה תמשיך לפעול עד סוף השנה הנוכחית יהיה לעובדים די זמן למצוא עבודה שנראית להם״.

מפעל סוגת בקריית גת, צילום: אלי הרשקוביץ מפעל סוגת בקריית גת | צילום: אלי הרשקוביץ מפעל סוגת בקריית גת, צילום: אלי הרשקוביץ

הבוקר דיווחה דור אלון כי ״אלון מרכזי אנרגיה גת״, המוחזקת בשרשור על ידי החברה ומקימה תחנת כוח בקריית גת - בסמוך למפעל סוגת, מסרה כי סוגת הודיעה על הפסקת פעילות מפעל בית הזיקוק שלה, ובהתאם לא תצרוך קיטור, חשמל ו-CO2 מתחנת הכוח.

החברה מסרה עוד כי השותפות נערכה לתרחיש בו סוגת תפסיק או תפחית את הצריכה כאמור מתחנת הכוח, ובכוונתה להמשיך בתוכנית העבודה להקמת וביצוע הפרויקט תוך בחינה, יחד עם יועציה המשפטיים, את טיבן והיקפן של ההשלכות האפשריות של הודעת סוגת.

מסוגת נמסר כי החברה תמשיך לקיים את מגוון פעילויותיה בקריית גת, לרבות אספקת מגוון רחב של כ-250 מוצרי מזון שונים לשוק הקמעונאי ומספר דומה של מוצרי מזון לשוק המוסדי,הפעלת המחסן הלוגיסטי שלה אשר משרת את התעשייה,השוק המוסדי והשוק הקמעונאי, ניקוי, מיון ואריזת קטניות, אורז, דגנים ומוצרים נוספים, לרבות גידולי מזון של חקלאים ישראליים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מחיר הסוכר היה אז יותר נמוך מעכשיו
מחיר הסוכר ב 2008 היה שני שליש ממחירו הנכחי. הבעיה היא לא במחיר ח"ג אלא בעלות האנרגיה ושאר העלויות שגדולות על השוק המקומי המצומצם. במפעלי סוכר מייצרים אנרגיה מהסיבים של קנה הסוכר שלא עולים כסף. הפרט הכי חשוב: אין יותר הטבות מס על זיקוק סוכר בארץ....
מנשה  |  02.07.17
2.
זיקוק של סוכר בארץ לא כדי בגלל הכמויות שהשוק צורך עלויות הזיקוק
בעולם מחיר הסוכר סביר כאשר מתקני הזיקוק נמצאים בקרבת השדות הגידולים,ו שורפים את הפסולת של קני הסוכר להפקת קיטור. אצלנו שורפים דלקים להפקת קיטור לכן לקנות מוצר מוגמר יותר זול. מי ליצר בארץ משך 5/7 ימי עבודה דבר שמייקר המוצר..
דרומי  |  02.07.17