אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עודד פלר גייס מהמוסדיים 100 מיליון שקל לאמיליה צילום: פז בר

עודד פלר גייס מהמוסדיים 100 מיליון שקל לאמיליה

למוסדיים הובהר כי תיתכן עוד הנפקת מניות שתגדיל את אחזקות הציבור מ־17.7% כיום ל־30%, כך שהמניה תוכל להיכנס לת"א־90 כשמחירה יעלה

04.07.2017, 07:13 | רחלי בינדמן

עודד פלר השלים בסוף השבוע מהלך משמעותי בדרך להפיכת אמיליה פיתוח שבשליטתו לחברה משמעותית בבורסת תל אביב. פלר השלים הנפקה של מניות אמיליה לגופים מוסדיים כצעד משלים לעסקת בעלי העניין שאושרה לאחרונה. במסגרת העסקה יצק פלר את פעילות כימוביל הפרטית שבבעלותו, מחברות הובלת הכימיקלים הגדולות בישראל, לתוך אמיליה. כך הפכה אמיליה מחברה ציבורית קטנה בשווי 214 מיליון שקל בלבד, שפלר החזיק 84% ממנה, לחברה בשווי 740 מיליון שקל, שבה יחזיק 90% בסופו של דבר. בסך הכל גייסה אמיליה כ־100 מיליון שקל. במקביל הודיע פלר כי יכהן כמנכ"ל החברה במשרה מלאה.

קראו עוד בכלכליסט

במקור שקל פלר לבצע הצעת רכש למניות מנדלסון, החברה־הבת של אמיליה, באמצעות החלפת מניות: מתן מניות אמיליה לבעלי מניות מנדלסון מקרב הציבור. מהלך כזה היה אמור ליצור חברה בשווי כמיליארד שקל עם אחזקות ציבור של 30% - שהיו מסדרות לפלר כרטיס ישיר למדד ולביקושים שיביאו בעקבותיו תעודות הסל. אלא שפלר סבור כי בשלב זה מחיר מניית אמיליה בבורסה נמוך מדי, אינו משקף את שווייה האמיתי ולא מצדיק דילול אחזקותיו.

במהלך הרוד שואו לקראת ההנפקה הבהיר פלר למוסדיים כי לא מן הנמנע שתבוצע עוד הנפקה של מניות אמיליה כשתנאי השוק יבשילו - כלומר כשמחירן יטפס. בכך תיסלל דרכה למדד ת"א־90.

בהנפקה למוסדיים השתתפו קרנות הנאמנות של פסגות, קופות הגמל של מיטב דש, קרנות הנאמנות של מור וחברת הביטוח מגדל. עבור מור ומגדל היתה זו כניסה ראשונה להשקעה בחברה.

במקביל ביצע פלר הצעת רכש לשתי סדרות אג"ח של מנדלסון בהיקף כולל של 100 מיליון שקל. הסדרה הראשונה נפדתה במלואה בפדיון מוקדם תמורת 50 מיליון שקל, והשנייה, סדרת אג"ח להמרה, הומרה כמעט לחלוטין על ידי מחזיקי האג"ח ולפיכך לא בוצע לה פדיון.

המניע של פלר לבצע הצעת רכש הוא שהאג"ח היו אמורות להיפדות ב־2019, ובינתיים תמורת האג"ח הוחזקה בפיקדון לטובת בעלי החוב במסגרת התחייבות כלפיהם, כדי שמנדלסון תוכל לחלק דיבידנדים. פלר העדיף למחוק את האג"ח מהמסחר אך על רקע העליות במניית מנדלסון, התוצאה היתה שעבור מחזיקי האג"ח להמרה היה יותר משתלם להמיר אותן למניות ולמכור אותה בשוק מאשר לבצע פדיון מוקדם.

עם השלמת הגיוס דיווחה אמיליה על מינוי רו"ח יוסי שחק (72), לשעבר נשיא לשכת רואי החשבון ודירקטור חיצוני במזרחי טפחות ובקרסו, ליו"ר במקום פלר. עוד מונו כדירקטורים תמי גוטליב ורונן נקר, ומנגד חדלו לכהן יששכר ז'ק ועירן טאוס.

עודד פלר בעל שליטה באמיליה, צילום: פז בר עודד פלר בעל שליטה באמיליה | צילום: פז בר עודד פלר בעל שליטה באמיליה, צילום: פז בר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות