אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחני ריסוק: אלפא מצטיינת, מוסטאנג מסוכנת

מבחני ריסוק: אלפא מצטיינת, מוסטאנג מסוכנת

אלפא רומיאו סטלביו - רכב הכביש שטח הראשון של אלפא רומיאו, ששיווקו בישראל החל לפני כחודש זכה לציון גבוה של חמישה כוכבי בטיחות. במפתיע, הונדה סיוויק החדשה ששיווקה בישראל החל רק בשבוע שעבר קיבלה ארבעה כוכבים

05.07.2017, 14:03 | תומר הדר

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP מפרסם היום את תוצאותיהם של שישה מבחני ריסוק חדשים למספר דגמים, שרובם יגיעו גם לישראל. על פי תוצאות מבחני הריסוק, חלק מהדגמים הצטיינו, אחרים זכו לציונים גרועים במיוחד. חשוב להדגיש - ארגון הבטיחות EURONCAP מעניק ציונים המתחשבים גם בהימצאן של מערכות נהיגה סמי אוטונומיות - שמסוגלות לבלום את הרכב בשעת הצורך יותר מהר מן הנהג, או להסיט את ההגה בחזרה אל נתיב הנסיעה בשעת סכנה.

במפתיע, בישראל עדיין משווקים מספר דגמי מכוניות שאינם מוצעים לצרכנים בארץ עם מערכות הבטיחות המקוריות, וזאת למרות שבעולם מערכות אלה נכללות במפרט הרכב. הדגם הראשון שנבחן על ידי הארגון היה אלפא רומיאו סטלביו - רכב הכביש שטח הראשון של אלפא רומיאו, ששיווקו בישראל החל לפני כחודש. הסטלביו זכה לציון גבוה של חמישה כוכבי בטיחות תוך שבארגון מציינים את יציבותו הרבה של תא הנוסעים. כך, סיאט איביזה החדשה, ששיווקה יחל בישראל בעוד מספר חודשים קיבלה חמישה כוכבי בטיחות במבחן, כמו גם פולקסווגן ארטאון (שלא ישווק בארץ), אופל אינסיגניה ויונדאי I30 שיוצגו בארץ בקרוב.

מבחן ריסוק מבחן ריסוק מבחן ריסוק

במפתיע, הונדה סיוויק החדשה ששיווקה בישראל החל רק בשבוע שעבר קיבלה ארבעה כוכבים לאחר שבין היתר התגלה במבחן הריסוק כי ילדים עשויים להיפצע בתאונה בסיוויק. אך ההפתעה הגדולה היא מכונית הספורט הנמכרת ביותר בעולם: פורד מוסטאנג. המוסטאנג נבחנה בעבר על ידי EURONCAP וקיבלה ציון גרוע במיוחד, של שני כוכבי בטיחות. כעת היא נבחנה שוב לאחר "שדרוג בטיחותי" והציון אכן שודרג מ"גרוע במיוחד" ל"גרוע" – שלושה כוכבים בלבד מתוך חמישה. הדיווח המלווה את המוסטאנג מציין כי למרות הוספה של אביזרי בטיחות אלקטרוניים כגון בקרת סטיה מנתיב, עובדה אחת לא השתנתה: תא הנוסעים עדיין אינו בטוח. כריות האוויר לדוגמה מתנפחות באופן שגורם לבובת הריסוק להחליק תחתיהן. בובות הריסוק נפגעו מ"צליפת שוט" ועוד.

תגיות