אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרטי עסקת מיקרוסופט בהרצליה נחשפים: תשלם 50 מיליון שקל שכירות לשנה צילום: microsoftproductreviews.com

פרטי עסקת מיקרוסופט בהרצליה נחשפים: תשלם 50 מיליון שקל שכירות לשנה

החברה בחרה את המבנה לקמפוס בהרצליה פיתוח. חברת קנדה ישראל מחזיקה 22% מהבעלות על הקרקע. המחיר משקף דמי שכירות של 79 שקל למ"ר ברמת מעטפת; תקופת השכירות נקבעה ל-21 שנה בחלוקה ל-3 תקופות

10.07.2017, 15:05 | דותן לוי

עסקת מיקרוסופט בהרצליה פיתוח, במסגרתה הודיעה החברה על בחירת המבנה לקמפוס, נחשפת בדיווח של חברת קנדה ישראל המחזיקה ב-22% מהבעלות על הקרקע.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, פרויקט סי טאוור, המיועד למיקרוסופט, יכלול כ-44 אלף מ"ר ברוטו בתוספת של 875 חניות ושטחי אחסון ולתקופה של 21 שנים שבהם תשלם החברה דמי שכירות בגובה של 50 מיליון שקל לשנה.

בהתאם להסכם, תקופת השכירות תחולק ל-3, התקופה הראשונה נקבעה ל-15 שנה, ובהמשך תינתן למיקרוסופט אופציה נוספת ל-5 שנים ולאחר מכן, עוד אופציה לתקופה של שנה ובסך הכל 21 שנים.

יורם יעקובי, מנהל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט ישראל, צילום: עמית שעל יורם יעקובי, מנהל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט ישראל | צילום: עמית שעל יורם יעקובי, מנהל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט ישראל, צילום: עמית שעל

עוד עולה מההסכם, כי מיקרוסופט תשכור את המבנה ברמת מעטפת, כלומר העסקה אינה כוללת את שלב הגמר שאותו תבצע מיקרוסופט בעצמה. מדובר בהליך מקובל מאד בתחום המשרדים שבו חברות גדולות מעצבות ומסדרות את החלל הפנימי במבנה כרצונן ובהתאם לסטנדרטים שקבעו. בשל כך, מחיר השכירות של מיקרוסופט יעמוד על 79 שקל למ"ר, כאשר המחיר למ"ר לרמת גמר עומד בהרצליה פיתוח על כ-97 שקל למ"ר.

מיקרוסופט דאגה לעגן בחוזה מספר הגנות, כך למשל נקבע, כי במקרה של איחור באכלוס הפרויקט מסיבות שלא קשורות אליה, ישלמו יזמי הפרויקט את דמי השכירות למשך תקופת העיכוב. התשלום יבוצע על ידי קיזוז מדמי השכירות העתידיים. דמו השכירות החודשיים יעמדו על 4.2 מיליון שקל. כן נקבע, כי מיקרוסופט תהיה זו שאחראית על ניהול הבניין, שכירת חברת ניהול וגבייה של דמי הניהול במידה ותשכיר חלקים מהבניין לחברות נוספות.

יזמי הפרויקט הם החברות קנדה ישראל, אקרו נדל"ן ותדהר אשר רכשו את הקרקע יחד מבעלים פרטיים בחודש מאי 2016 ובתמורה ל-200 מיליון שקל. מדובר במגרש בשטח של כ-10 דונמים שהיקף זכויות הבנייה בו עומד על כ-45 אלף מ"ר המיועדים למסחר ומשרדים. מאחר שהרכישה בוצעה כמעט במקביל לפרסום המכרז של מיקרוסופט, המגרש הוצע לה באופן כמעט מיידי, אך בשלוש החברות הביאו בחשבון תרחיש שלפיו לא ייבחרו במכרז.

המשרדים החדשים יקלטו לתוכם רק את הפעילות של החברה בהרצליה פיתוח המשתרעים על פני כ-17 אלף מ"ר - פעילות מחלקת השיווק ברעננה אשר לטובתה מושכרים כ-5,000 מ"ר נוספים לא צפויה לעבור. לאור זאת ניתן להבין שתוכניות החברה משקפות תחזית צמיחה אופטימית במיוחד לשנים הקרובות, ובסבירות גבוהה שחלקים מהבניין יושכרו לחברות נוספות עד להתרחבות אם אכן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות