אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושלמה הנפקת נאוויטס פטר' של תדמור - הריבית נקבעה על 7.75%

הושלמה הנפקת נאוויטס פטר' של תדמור - הריבית נקבעה על 7.75%

שבועיים לאחר ביטול הנפקת האג"ח לנוכח ביקושים דלים, ובעקבות העלאת שיעור הריבית, הושלם השלב המוסדי בגיוס החוב: הגופים המוסדיים הזרימו ביקושים בהיקף של 404 מיליון שקל - נאוויטס נענתה לכל ההזמנות

11.07.2017, 19:54 | ניר טל

נאוויטס פטרוליום של גדעון תדמור השלימה הערב את השלב המוסדי בהנפקת האג"ח, כשבועיים לאחר שדחתה את השלב המוסדי במועדו המתוכנן המקורי, בשל ביקושים דלים ודרישות לתיקון שטר הנאמנות. ההנפקה בוצעה באמצעות החברה הבת נאוויטס מימון, שהוקמה לצורך הגיוס. הגופים המשתתפים הזרימו ביקושים בהיקף של 404 מיליון שקל, ונאוויטס נענתה לכלל ההתחייבויות.  

קראו עוד בכלכליסט

הריבית בשלב המוסדי נקבעה על  7.75%, בדומה להערכות בשוק, ולאחר שבמכרז המקורי שנדחה עמדה ריבית המקסימום על 6.5%. במהלך השבוע תפנה החברה להשלמת השלב הציבורי, שבו היא צפויה לגייס 66 מיליון שקל.

תמורת הגיוס צפויה לשמש את חברת הבת של שותפות נאוויטס פטרוליום לרכוש את הזכויות בפרויקט באקסקין שבמפרץ מקסיקו ולממן את הפיתוח במאגר עבורה (5%) ועבור חברת באקסטון (13.7%), שממנה רכשה את הזכויות. לצד התמורה שתתקבל מהחוב, ישקיעו השותפות הון עצמי בהיקף של 30 מיליון דולר (9 מיליון דולר מנאוויטס ו־21 מיליון דולר מבאקסטון) למימון הקידוח בשלב א'.1 בפרויקט שעומד על סך 697 מיליון דולר.

לקראת ניסיון ההנפקה השני ערכה נאוויטס מימון מספר שינויים בשטר הנאמנות, על רקע דרישותיהם של הגופים המוסדיים, לצד העלאת הריבית המקסימאלית במכרז. החברה אף הסכימה כי במצב שבו הריבית בגיוס תעלה על 6.5% (מה שקרה בפועל) תהיה השותפה באקסטון זכאית לשיפוי בגין עלויות נוספות שיחולו עליה. לפיכך, באקסטון תוכל לדרוש שנאוויטס תספוג את ההפרש שבין הריבית שתקבע במכרז לבין ריבית של 6.5%.

שינוי נוסף בשטר הנאמנות קובע כי העברת התמורה מהנאמן לחברה למימון הקידוח בשלב א'.1 (שצפוי לעלות 697 מיליון דולר לכלל השותפים) תבוצע רק לאחר שהיציאה לשלב תהפוך למעשית, ובפרט לאחר שנתקבלה דרישה לתשלום מחברת הקידוחים.

מדובר בשתי סדרות של אג"ח שיחלו להיסחר בבורסה לאחר השלמת ההנפקה אשר קיבלו דירוג של A מסוכנות מעלות. אחת הסדרות, בהיקף של 35 מיליון דולר, מובטחת בשעבוד על הזכויות העתידיות של נאוויטס (5%) בפרויקט, והשנייה בהיקף של 96 מיליון דולר, מובטחת בזכויות של LLOG בפרויקט (13.7%). התשלום ייפרע במלואו בתום ארבע שנים מההנפקה. תשלום הריבית יתחלק בין שתי השותפות לפי זכויותיהן בנכס.

לאחר שהגיוס יושלם, מאגר באקסקין יצטרף למספר נכסים שקיימים בפרוטפוליו של שותפות נאוויטס פטרוליום. כמוכן, החברה צפויה להמשיך לשלב ב' של ההנפקה המדורגת ובמסגרתה תגייס מהציבור 15 מיליון דולר בהנפקה ראשונית לציבור (IPO) לפי שווי שותפות של 100 מיליון דולר.

גדעון תדמור גדעון תדמור גדעון תדמור

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות