אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוכנית התייעלות חדשה בלאומי: כ-550 עובדים יפרשו עד סוף השנה צילום: יובל חן

תוכנית התייעלות חדשה בלאומי: כ-550 עובדים יפרשו עד סוף השנה

מדובר בכ-5% ממצבת העובדים של הבנק. מסלולי הפרישה המוצעים דומים לתוכנית שהנהיג הבנק בשנה שעברה. עלותה הכוללת של התוכנית החדשה מוערכת בכ-550 מיליון שקל

12.07.2017, 10:37 | רעות שפיגלמן

תוכנית התייעלות חדשה בבנק לאומי, לאחר קבלת אישור מהדירקטוריון. על פי התוכנית, כ-500 עד 600 מעובדי הבנק ייכנסו לתוכנית פרישה מרצון, במהלך שיסתיים עד לסוף השנה. מדובר ב-5% ממצבת העובדים של הבנק. בשנה שעברה השלים בנק לאומי תוכנית פרישה מרצון דומה של 700 עובדים.  

קראו עוד בכלכליסט

מסלולי הפרישה במהלך הנוכחי דומים לתוכנית הפרישה הקודמת שביצע הבנק. בין ההטבות שיוצעו לעובדים הפורשים, כתלות בוותק ובגיל, יהיו הסדר פנסיה מוקדמת עד לגיל הפרישה על פי דין, או פיצויים מוגדלים בשיעור של כ- 245% עד 265%.

העלות הכוללת של התכנית מוערכת על ידי לאומי בכ-600-500 מיליון שקל. תוכנית הפרישה רלוונטית רק לעובדי הבנק עצמו ואיננה כוללת חברות בקבוצת לאומי (כגון לאומי קארד).

 

תוכנית הפרישה הקודמת, לצד סיום העסקתם של עובדים נוספים מסיבות אחרות (פרישה רגילה וכיוצ"ב), הובילה בשנה שעברה לצמצום של 1,050 במצבת העובדים.

 

רקפת רוסק עמינח מנכ"לית לאומי , צילום: יוסי זליגר רקפת רוסק עמינח מנכ"לית לאומי | צילום: יוסי זליגר רקפת רוסק עמינח מנכ"לית לאומי , צילום: יוסי זליגר

תגיות