אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות החברות דורשת מחברת החשמל לקזז את שכרם של השובתים צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

רשות החברות דורשת מחברת החשמל לקזז את שכרם של השובתים

במכתב ששלחה הרשות לראשי חברת החשמל היא מזכירה נוהל לפיו חברות שהעובדים שלהן גורמים נזק לחברה זכאיות לקזז את החלק היחסי משכר העובדים. עוד נדרש במכתב כי דירקטוריון החברה יבחן את האפשרויות לצמצום הנזק

12.07.2017, 13:55 | ליאור גוטמן

רשות החברות הממשלתיות במשרד האוצר שלחה הבוקר (ד') מכתב לראשי חברת החשמל ובו היא דורשת מהם לקזז את שכרם של העובדים השובתים.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב, עליו חתום מנכ"ל הרשות אורי יוגב, הוא מזכיר שמדובר בנוהל קבוע לפיו חברות שמגלות שהעובדים שלהן גורמים נזק לחברה, זכאיות לקזז את החלק היחסי מהשכר של העובדים לפי המפתח הבא: עובד שנעדר ממקום העבודה לא יקבל שכר על אותו יום העדרות; עובד שנעדר חלקית יקבל שכר חלקי ואילו לגבי כלל העובדים לא יוענקו שעות נוספות או החזרי רכב ואש"ל.

מנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב, צילום: עומר מסינגר מנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב | צילום: עומר מסינגר מנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב, צילום: עומר מסינגר

עוד דורש יוגב מדירקטוריון החברה לקיים ישיבה מיוחדת ולבחון את הדרכים לצמצם את הנזק לחברה, תחת ההבנה שהגבייה נעצרה על ידי העובדים כבר ב-12 ביוני עם חשש לנזק תזרימי של כ-2 מיליארד שקל בחודש.

חברת החשמל כבר נטלה שתי הלוואות מפועלים ולאומי על סך כולל של 1.3 מיליארד שקל כדי לצמצם את הנזק הכספי שנגרם לה, אולם עיצומי העובדים אינם מפסיקים והכל ממתין לדיון בבג"ץ שייערך בנושא זכות השביתה ב-20 ביולי.

נושא קיזוזי השכר לעובדים ששובתים אינו חדש ולמעשה המדינה הפעילה אותו כמה פעמים בחברות שונות לרבות בנמלים. בעניין חברת החשמל המחשזה לעכב משכורות נידונה באוצר רק לפני מספר ימים, כאשר ידוע שעלות השכר שחברת החשמל משלמת מדי חודש לכ־12 אלף עובדיה מגיעה לכ־370 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות