אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העיצומים בחברת החשמל נמשכים: הממשלה מתנגדת לסבב שיחות נוסף צילום: אלעד גרשגורן

העיצומים בחברת החשמל נמשכים: הממשלה מתנגדת לסבב שיחות נוסף

המשרדים הצהירו בפני בית הדין לעבודה כי המדינה לא מתכוונת להקפיא את צעדיה במשק החשמל וכי היא קוראת לעובדים להפסיק את העיצומים ללא התניות

10.07.2017, 20:27 | ליאור גוטמן
הניסיון לעצירת העיצומים בחברת החשמל נכשל: משרדי האוצר והאנרגיה הודיעו לביה"ד לעבודה שהם מסרבים לסבב שיחות מול העובדים השובתים בתנאים מוקדמים. בהודעת המשרדים הם קראו לעובדים להפסיק לאלתר את העיצומים והצהירו ש"המדינה לא מתכוונת להקפיא את צעדיה במשק החשמל וקוראת לעובדים להפסיק את העיצומים ללא התניות". עוד מזכירים שם כי, "במהלך השנה האחרונה התקיימו דיונים רבים בראשות מנכ"ל משרד האוצר ומנכ"ל משרד האנרגיה עם יו"ר ההסתדרות הארצית ויו"ר ועד העובדים בחברה. דיונים אלו התקיימו לאור ניסיון המדינה להוביל לרפורמה כוללת במשק החשמל ובחברת החשמל, במסגרתה יימכרו תחנות כוח של חברת החשמל לתחרות בשוק. במהלך הדיונים התקיים מו"מ שוטף על השלכות הרפורמה המוצעת על העובדים".

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, במהלך השבועות האחרונים שובת ועד העובדים בחברת החשמל ומה-12 ביוני הוא עצר את הגבייה. חברת החשמל כבר נטלה הלוואה של כ-800 מיליון שקל כדי לכיסוי החוב שהצטבר בקופתה והיום (ב') היא דיווחה על נטילת הלוואה שנייה של 500 מיליון שקל.

כפי שנחשף אתמול ב"כלכליסט" דירקטוריון החברה כבר פנה למשרד האוצר בבקשת סיוע פיננסי אולם הוא קיבל תשובה שלילית. "מדובר בעובדי מונופול, אשר בצעדיהם פוגעים בקידום התחרות ובאינטרס הצרכני הרחב. עובדי חברת החשמל הם העובדים החזקים במשק, אשר נהנים משכר גבוה, פנסיה תקציבית, קביעות וזכויות מיטביות רבות נוספות. לא בכדי מדורגת החברה בצמרת מקומות העבודה המבוקשים בישראל, זה שנים רבות. יתר על כן, פעילות המדינה מתבצעת מכוח החוק ואינה מובילה לפגיעה בתנאי עבודתם של עובדי חברת החשמל", מסכמים הערב באוצר ובאנרגיה.

תחנת הכוח בחיפה. המדינה השיבה בשלילה לבקשת הסיוע של חברת החשמל, צילום: אלעד גרשגורן תחנת הכוח בחיפה. המדינה השיבה בשלילה לבקשת הסיוע של חברת החשמל | צילום: אלעד גרשגורן תחנת הכוח בחיפה. המדינה השיבה בשלילה לבקשת הסיוע של חברת החשמל, צילום: אלעד גרשגורן

ביה"ד לעבודה קבע דיון נוסף ב-16 ביולי אולם לכולם ברור שההכרעה תיפול החודש בבג"ץ. ב-20 לחודש יתקיים דיון ראשון בעתירת משרדי האוצר והאנרגיה על הבקשה לפסול את העיצומים שם, שאושרו במאי בביה"ד הארצי לעבודה.

 חברת החשמל מסרה הערב בתגובה ש"הנהלת חברת החשמל נמצאת במצב בלתי אפשרי שבו מחד אין לנו כלים משפטיים שמאפשרים החזרת העובדים לעבודה ומצד שני, אין ביכולתנו להביא לניהול משא ומתן בין הצדדים שיפתור את הבעייה. מאחר והאחריות היא על הנהלת החברה אולם הסמכות אינה בידינו נראה שאנו נמצאים במבוי סתום ובין הפטיש לסדן. אנחנו מתריעים - שוב - כי המצב בעייתי ולא יכול להימשך ויש להביא לפתרון מיידי". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות