אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אביגדור יצחקי: "ראש עיר שייכנע ללחצים - לא יהיה ראש עיר"

תושבי השרון חסמו את רכבו של יו"ר מטה הדיור כחלק מהמאבק נגד התוכניות לבניית 12 אלף יח"ד באזור כפר סירקין. יצחקי בתגובה: "אם המאבק הזה יתחיל להיות אלים, אני מזהיר אתכם - אתם יורים לעצמכם ברגל"

12.07.2017, 17:37 | אמיתי גזית
תושבים במועצה האזורית דרום השרון חסמו הבוקר (ד') את רכבו של יו"ר מטה הדיור אביגדור יצחקי בדרכו לדיון. התושבים מאוגדים במסגרת ועד פעולה המתנגד לשתי התוכניות לבניית 12 אלף דירות באזור כפר סירקין, וכולל את החברה להגנת הטבע, ומטה מאבק של תושבי דרום השרון ופתח תקווה.

קראו עוד בכלכליסט

שעה קלה לאחר המקרה נשא יצחקי דברים באולם המועצה ואמר בתגובה "לגיטימי להילחם על כל דבר שאתם חושבים שהוא נכון, אבל אם המאבק הזה יתחיל להיות אלים, אני מזהיר אתכם, אתם יורים לעצמכם ברגל. כי בסופו של דבר אם יהיה חסם גדול בעניין הזה מישהו יעשה מעשה ללא הסכם".

ראש מטה הדיור אביגדור יצחקי, צילום: עמית שעל ראש מטה הדיור אביגדור יצחקי | צילום: עמית שעל ראש מטה הדיור אביגדור יצחקי, צילום: עמית שעל

המאבק הוא על שתי תוכנית בנייה ממזרח לפתח תקווה. האחת לבניית 8,000 דירות על אדמות מחנה סירקין המתפנה, והשנייה לבניית 4,000 דירות על אדמות חקלאיות שמשמשות כיום את המושב כפר סירקין.

לפני חודש קבינט הדיור אישר את העברת התוכניות למסלול מואץ בותמ"ל, המתנגדים גורסים כי "מדובר במהלך דורסני שנועד להעביר החלטות זריזות, ללא תיאום עם תושבי האזור ונציגיהם בעירייה, ובמקום לפתור את משבר הדיור, יווצר כאן משבר אזורי אחר".

הטענה העיקרית היא נגד קידום התוכניות בלי הקמת תשתיות תחבורה ציבורית להסעת המונים, עובדה שתיצור לטענתם פקקים באזור שעמוס מאד גם כיום.

בחברה להגנת הטבע מוסיפים כי "התכנית המוצעת מתעלמת ממלאי יחידות הדיור שיש לעיר פתח תקווה ואינה מאפשרת את מיצוי העתודות של העיר. הדילוג מזרחה מנותק מתחום העיר ופורש אותה".

על הטענות בנושא היעדר פתרונות תחבורה אמר יצחקי כי "פתרונות התחבורה לא קודמים לבניית הבתים. איפה בינתיים אנשים יגורו? כל שנה מתווספים 55 אלף בתי אב לישראל. בסופו של דבר אנחנו נבנה את הדירות ונדאג לקורת גג לכל תושב במדינת ישראל ובמיוחד לכל זוג צעיר. כדי לעשות את זה נצטרך להתרחב גם לשטחים החקלאים, אנחנו נעשה את זה הכי במשורה שאנחנו יכולים. זה לא נכון שלא מדברים, זה לא נכון שלא משתפים. אנחנו נמצאים לפני הבחירות לרשויות המקומיות שיהיו בנובמבר 2018, ופתאום מתחילות הפגנות אלימות. אני אומר לכם שכל ראש עירייה שלא יבין שהוא חייב להיות נחוש ולעשות את מה שהוא מאמין בו לא יהיה ראש עירייה", סיים יצחקי, "כי הציבור לא רוצה מישהו שיודע רק לפזר כל מיני אמירות ולחזור בו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות