אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוחה לוין תוביל את פעילות הנדל"ן של טדי שגיא צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

רוחה לוין תוביל את פעילות הנדל"ן של טדי שגיא

לוין מונתה לדירקטורית לענייני נדל"ן בחברה של שגיא ותהיה אחראית על עסקאות מימון. באחרונה היא ליוותה את שגיא במטוסו הפרטי ברחבי העולם. בשנים האחרונות שימשה לוין בתפקידים בכירים בגזית גלוב

16.07.2017, 07:05 | אורן פרוינד

רחל (רוחה) לוין, מי שניהלה את חברת המרכזים המסחריים הישראלית גזית גלוב של חיים כצמן ודורי סגל עד פברואר 2017, מונתה באחרונה לדירקטורית לענייני נדל"ן בגלובווסטמנט, חברה פרטית של טדי שגיא, כך נודע ל"כלכליסט". לוין תימנה על קבוצת הבכירים בתחום זה בקבוצה.

קראו עוד בכלכליסט

שגיא השלים לפני חודש עסקה לרכישת השליטה בחברת הנדל"ן בראק אן וי שפועלת בגרמניה, מידי שמעון ויינטרוב ורונן פלד תמורת מיליארד שקל, והגדיל את דריסת הרגל בתחום הנדל"ן. בשלב זה, לוין לא תעסוק בענייני בראק, אך צפויה לעשות זאת מאוחר יותר.

רוחה לוין רוחה לוין רוחה לוין

שגיא הכיר את לוין דרך חברים משותפים. מקורבים אליהם מספרים כי לוין ליוותה את שגיא בחודשים האחרונים במטוסו הפרטי ברחבי העולם, ובין השניים נוצרו יחסים של אמון. לוין תהיה אמונה על עסקאות המימון של החברה, ניהול הבטוחות, פגישות עם דיירים ופיתוח עסקי של הפעילות. לוין תעסוק גם בתחום הפעילות החדש של שגיא בישראל ובלונדון, מתחמי העבודה המשותפים.

לוין תשמור על תפקידיה בגזית גלוב

 

בשלב זה לוין תמשיך לכהן במקביל בדירקטוריונים של החברות הבנות של גזית גלוב, בהם כסגן יו"ר אטריום וכדירקטורית בסיטיקון. שתי החברות מרכזות את הפעילות המרכזים המסחריים של כצמן וסגל באירופה. כיום אופי הפעילות כמו גם איזורי הפעילות של שגיא וגזית גלוב שונים ולכן ללוין אין סיבה להודיע על פרידה מכצמן וסגל.

שגיא השיק לפני כמה חודשים את מותג מתחמי העבודה המשותפים הבינלאומי שלו - LABS, שבמסגרתו הוא יקים מתחמים כאלה בערים מרכזיות ברחבי עולם. המתחם הראשון צפוי להיפתח ביוני בלונדון. המתחם הראשון בתל אביב צפוי להיפתח בסוף 2017 במגדל עזריאלי החדש בשרונה.

באחרונה מכר שגיא חלק גדול ממניותיו בפלייטק, מתוך כוונה להתמקד בתחום הנדל"ן. לדבריו, "מכירת המניות נועדה להשקעות בהזדמנויות עסקיות, כמו פיתוח פורטפוליו הנדל"ן של הקבוצה בלונדון, ולהוביל את מהפכת חללי העבודה השיתופיים. אני מעוניין להשתמש בחלק מהנכסים האיקוניים בבירת אנגליה, ולהקים בהם מרכזים יצירתיים שישמשו סטארט־אפים, עסקים קטנים ובינוניים ויזמים, שיוכלו לעבוד, לקיים קהילה עסקית ולצמוח יחדיו".

טדי שגיא, צילום: אוראל כהן טדי שגיא | צילום: אוראל כהן טדי שגיא, צילום: אוראל כהן

תסייע בפיתוח פעילות הנדל"ן בלונדון

 

לוין גם תייעץ בפיתוח פעילות הנדל"ן של קבוצת טדי שגיא בלונדון תחת קמדן מרקט הפרטית, שנמחקה באחרונה מהמסחר בבורסת לונדון בשווי של 88 מיליון ליש"ט, ועוסקת בעיקר בהפעלת שוק האוכל המפורסם קמדן שבלונדון. שגיא רכש את הפעילות הזו במרץ 2014 מריצ'ארד קרינג ובבו קובו, תמורת יותר מ־2.6 מיליארד שקל, ונהפך בכך לראשונה לשחקן רציני בתחום הנדל"ן.

לוין היא רואת חשבון בהשכלתה שבעברה ניהלה את עסקי הנדל"ן של מוטי זיסר במזרח אירופה. בתשע השנים האחרונות שימשה לוין מנכ״לית אטריום ומנכ״לית גזית גלוב.

היא כיהנה כמנכ"לית גזית גלוב באחת התקופות הקשות ביותר של החברה. באותם ימים היא נאלצה להתמודד עם המשבר של דורי קבוצה, שבמהלכו נאלצה למכור אותה תמורת מיליוני שקלים בודדים, ורשמה הפסד של מיליארד שקל בעקבות כך. בנוסף, היא אף נאלצה להתמודד עם מיתון שהתחולל בשוק הנדל"ן של פינלנד - אחד השווקים שבהם פועלת גזית גלוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות