אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סומוטו רוכשת חברה נוספת: תשלם עד 12 מיליון דולר - ע"פ עמידה ביעדים צילום: עמית שעל

סומוטו רוכשת חברה נוספת: תשלם עד 12 מיליון דולר - ע"פ עמידה ביעדים

החברה הנרכשת עוסקת בתחומי המסחר האלקטרוני - שאינו בליבת הפעילות של סומוטו. העסקה תיעשה במזומן ובמניות, בכפוף לנתוני ההכנסות והרווחים

16.07.2017, 11:13 | דרור רייך

רכישה חדשה לסומוטו: הצורך לעמוד ביעד של קצב מכירות של 100 מיליון דולר הכנסות ב-2017 (25 מיליון דולר ברבעון הרביעי של השנה) שהציבה לעצמה חברת הפרסום המקוון, , גרם לה לבצע גם רכישה שאינה בתחומי הליבה שלה.

קראו עוד בכלכליסט

חברת סומוטו הפועלת בתחומי הפרסום בווידאו והפצת האפליקציות, נכנסת לתחום חדש - שוק ה- e-Commerce (המסחר האלקטרוני). מאחורי המהלך עומדת הציפייה שהחברה הנרכשת תהווה מנוע צמיחה נוסף שיקדם את סומוטו לעמידה ביעד.

סומוטו אינה מפרסמת את שם החברה הנרכשת, אך על פי מזכר ההבנות שעליו דיווחה לבורסה מדובר בחברה פרטית, ובעסקת מזומן ומניות. החברה הנרכשת תקבל בשלב הראשון 1.5 מיליון דולר, אם תעמוד ביעד של 7.7 מיליון דולר הכנסות ב-2017 רווח גולמי של 1.7 מיליון דולר ו-EBITDA של מיליון דולר.

אם החברה תעמוד ביעד הבא, של מכירות בהיקף כולל של 88 מיליון דולר, EBITDA של 14.5 מיליון דולר ורווח נקי של 9.5 מיליון דולר, בטווח של שלוש שנים, סכום הרכישה יגיע ל-12 מיליון דולר.

החברה הנרכשת שהחלה לפעול בשנת 2015, פיתחה טכנולוגיה מבוססת אלגוריתמים, המאפשרת למכור מספר רב של מוצרים על גבי פלטפורמות המסחר המקוון של אמזון. על פי הערכותיה, היא יכולה להגדיל משמעותית את כמות המוצרים ואת נפחי המסחר תוך שמירה על שיעורי רווחיותה הגולמית הקיימת.

בתחילת יוני רכשה סומוסטו (בעסקה שעדיין לא הושלמה) חברה פרטית אמריקאית עם משרדים בישראל (שגם שמה לא פורסם), תמורת סכום של עד 14.5 מיליון דולר, בכפוף ליעדים.

בן גירון שותף מנכ"ל סומוטו , צילום: עמית שעל בן גירון שותף מנכ"ל סומוטו | צילום: עמית שעל בן גירון שותף מנכ"ל סומוטו , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות