אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוף עידן בקסטיאל: היבוא האישי ניצח צילום: צביקה טישלר

סוף עידן בקסטיאל: היבוא האישי ניצח

משפחת קסטיאל סוגרת את פעילות עיצוב הרהיטים לאלפיון העליון. גורמים בשוק: "זול יותר לקנות בחו"ל"

17.07.2017, 08:26 | מורן לונדון ונורית קדוש
בית העיצוב לאלפיון העליון קסטיאל מפסיק את פעילותו 40 שנה לאחר הקמתו ויתמקד בהפעלת תת־הרשת לריהוט תעשייתי קסטיאל AS IS. את ההחלטה לסגור את החנות הסבירה המשפחה בהשפעה שלילית של המחאה החברתית, שהובילה לירידה בביקוש לריהוט בעיצוב אישי. השנה האחרונה היתה מאתגרת עבור משפחת קסטיאל, על רקע אישומים על עבירות מין נגד בן המשפחה אלון קסטיאל.

גורמים בשוק רהיטי היוקרה אמרו כי אף שסגירת הרשת הפתיעה אותם בתחילה, בפועל הכתובת היתה על הקיר המעוצב כבר זמן מה. "השוק ללא ספק משתנה", אמרה אדריכלית ידועה הפועלת בקרב לקוחות האלפיון העליון. "חנויות כמו the box, טולמנס והביטאט מביאות רהיטי יוקרה מחו"ל וכבר אין עניין של בלעדיות. כשכולם יכולים להביא הכל מהכל התחרות נפתחת ואיתה מגיעים מחירים אטרקטיביים יותר. במקביל לתחרות בין הרשתות התפתח טרנד של יבוא אישי. לקוחות המעוניינים בריהוט יוקרתי נוהגים לטוס יחד עם מעצבים לימי שופינג מרוכזים באיטליה ולתערוכות מקצועיות, מהלך שמוזיל את הקנייה ומרכז אותה למספר ימים תחום בזמן".

יהושע קסטיאל ובתו דפנה קסטיאל. יתמקדו בתת-רשת  As is, צילום: צביקה טישלר יהושע קסטיאל ובתו דפנה קסטיאל. יתמקדו בתת-רשת As is | צילום: צביקה טישלר יהושע קסטיאל ובתו דפנה קסטיאל. יתמקדו בתת-רשת  As is, צילום: צביקה טישלר

"חנויות ורשתות מותגי היוקרה דואגות להתאים את עצמן לרוח התקופה, ולצד פריטי יוקרה מציעות לקהל הלקוחות גם פריטים זולים יותר מאותם מותגים", מציין גורם בענף הריהוט. "הרשתות מציעות מוצרים משלימים ממותגים זולים יותר, עורכות ימי מכירה ופותחות יותר חנויות אאוטלט, ובכך מתמודדות עם הרצון של הקהל המבוסס לפריטים במחירים אטרקטיביים יותר".

קסטיאל נוסדה על ידי סב המשפחה אפרים קסטיאל, שהקים רפדיה בשכונת פלורנטין ב־1942. בהמשך הצטרפו לעסק המשפחתי שני בניו יהושע ומשה, ועם השנים הפכו אותו לעסק מוביל בתחום הרהיטים. גם רעייתו של יהושע ענת ובתו דפנה הצטרפו לעסק ופעילות בו. תת־הרשת AS IS הוקמה ב־2013 בהשקעה של 5.5 מיליון שקל והחלה מחנות אחת בתל אביב בשטח 950 מ"ר. בהמשך התרחבה הרשת לערים נוספות והיא מונה כעת חמישה סניפים בתל אביב, במתחם פולג, בצומת ביל"ו, בחיפה ובראשון לציון.

"שוק הרהיטים המעוצבים במחירי ביניים בישראל לוקה בחסר, ועל כן קסטיאל ינהגו בחוכמה אם ידאגו למנף את רשת קסטיאל AS IS, שאמורה להציע לצרכן רהיטים מעוצבים במחירים נוחים יותר מאחותה הגדולה", אמרה האדריכלית.

מקסטיאל נמסר: "החברה תפסיק לייצר ריהוט בהתאמה אישית ותתמקד במותג קסטיאל AS IS". לדברי החברה, בשלב זה אין תוכניות להרחיב את תת הרשת לסניפים נוספים.

תגיות